Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme-haberi

Huawei’nin sevilen akıllı saat modeli Watch Fit’in daha yeni özelliklere sahip sürümü Watch Fit Elegant modelini inceledik. Ülkemizde de resmi olarak satışa sunulan akıllı saat nelere sahip?

Huawei Watch Fit Elegant inceleme

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Huawei Watch Fit Elegant satın almak için: https://bit.ly/3vD8LDq

Huawei Watch Fit Elegant özellikleri

Standart Watch Fit’in gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Elegant sürümü siyah ve beyaz renk seçenekleriyle ülkemize giriş yaptı. 999 TL‘den satılan cihaz GPS, uyku takibi, adımsayar, su geçirmezlik ve kalp ritmi ölçme gibi bir dolu özelliğiyle siparişe açıldı.

Standart Huawei Watch Fit’e göre paslanmaz çelik bir gövdeye sahip Elegant sürümü 1,64 inç 2.5D kavisli AMOLED ekran ve dikdörtgen yapısıyla dikkat çekiyor. Çelik çerçeve kullanan saat, normal akıllı saatlere premium bir görüntü kazandırırken; donanım noktasında da farkını ortaya koyuyor.

Huawei Watch Fit Elegant gücünü Kirin A1 işlemciden alıyor. Lite OS adlı işletim sistemini kullanan saat, toplamda 96 farklı spor aktivitesi için özel mod sunuyor. 12 gün boyunca kesintisiz pil sunan cihaz ayrıca 24 saat kalp atışı, kandaki oksijen miktarını ölçme, stres izleme gibi özellikler taşıyor.

Huawei’nin yeni akıllı saati, koşu, yüzme ve bisiklet dahil 11 profesyonel spor modu için hassas ve gerçek zamanlı egzersiz ölçümleri sağlıyor. 85 özel antrenman modu, ister yoga ister yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman yaparken gerçek zamanlı kalp atış hızınızı, kalorilerinizi ve antrenman sürenizi de takip edebiliyor. Yerleşik bir GPS sensörüne ve 5 ATM suya karşı dayanıklılığa sahip olan akıllı saat, optik kalp atış hızı sensörüne sahip. Bu sayede sağlık durumunuzun kontrol altında olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Huawei TruSeen 4.0 kalp atış hızı izleme teknolojisi sayesinde bu akıllı saat, kalp atış hızınızı gündüz ve hatta siz uyurken gerçek zamanlı olarak doğru şekilde izleyebiliyor. Kalp atış hızınızın normal aralığı aşıp aşmadığını zamanında tespit edip size tüm gün sağlık koruması sağlamak için bir hatırlatıcı göndererek bilgilendiriyor.

Telefonunuzla fotoğraf çekmekten müzik çaları kontrol etmeye kadar çeşitli işlemler için komut verebilmenizi sağlayan saat, sağlık tarafında 24 saat kalp atış hızı izleme ve SpO2 kan oksijen satürasyonu algılama gibi özelliklere sahip.

Kalp atış hızı ve TruSleep 2.0 uyku izleme teknolojisine dayanan bu saat, uyku durumunuzu hassas bir şekilde kaydediyor. Uyku kalitenizi analiz edip uyku kalitenizi iyileştirmek için 200’den fazla bilimsel tavsiye sağlayabiliyor. TruRelax teknolojisi  ve tüm gün süren stres izleme algoritması ile de kendinizi gergin hissedip hissetmediğinizi görmek için stres seviyenizi etkili bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

Akıllı saat kadınlar içinde kullanışlı bir özelliğe sahip. Adet dönemlerini takip edebildiğiniz cihaz, kayıtlarınıza göre size hatırlatıcılar gönderiyor.

Akıllı saat hakkında yorumumuz

Uygun fiyatlı akıllı saat sahibi olmak ve aynı zamanda premium bir duruşa sahip olmak isteyenler için paslanmaz çelik gövdesi ile Huawei Watch Fit Elegant yerinde bir tercih olacaktır. Uzun pil ömrü sayesinde rakiplerinde ayrılan akıllı saat ile çağrı yanıtlama (her iki sistemde) ve müzik değiştirme gibi kontroller yapılamasa (sadece iOS‘da) piyasadaki benzerlerine kıyasla özellikleri ve görünüşü ile güzel bir ürün.

Huawei Watch GT2 Pro ya da GT2 modellerindeki gibi yuvarlak klasik saat ekranı, arama yanıtlama, müzik kontrolü gibi özelliklerden feragat edebilir, akıllı bileklik kategorisine de yönelmeyi istemiyorsanız, Huawei Watch Fit Elegant sizin için mantıklı bir tercih.

Huawei Watch Fit Elegant teknik özellikleri

Boyut: 46 mm x 30 mm
Ağırlık: Yaklaşık 27 gr
Çözünürlük: 456 x 280 piksel
Ekran Boyutu: 1.64 inç, AMOLED, 326 PPI, 16.7 milyon renk, yüzde 70 ekran-gövde oranı
Hafıza: 4 GB
İşlemci: DK3.5+ST
GPS: Var
Batarya: 180 mAh
Suya Dayanıklılık: 5 ATM
Bağlantı: Bluetooth 5.0
Diğer Özellikler: Uyku durumu ve zaman izleme – TruSleep, Kalp atış hızı ölçümü, Günlük aktivitelerin / koşu / yüzme / uyku / kalp atış hızı verilerinin otomatik depolanması, Günlük aktivitelerin / koşu / yüzme / uyku / kalp atış hızının Huawei Health uygulamasına veri senkronizasyonu, Gelen çağrı bildirimi | Mesaj hatırlatıcıları | Alarm hatırlatıcısı | Aktivite hatırlatıcısı | Bluetooth bağlantı kesilme uyarısı | Düşük pil seviyesi nedeniyle düşük pil uyarıları ve kapanma alarmı | Egzersiz sırasında her kilometre için hatırlatma (Aralıklı hatırlatma) | Dinlenme kalp atış hızı hatırlatıcısı | Egzersiz kalp atış hızı üst sınır uyarısı | Hedefe ulaşma hatırlatıcısı

Huawei Watch Fit Elegant inceleme

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir