Huawei’den dev kameralı telefon patenti!

Huawei kamera tarafında yaptığı başarılı atakların ardından yeni bir kamera patenti ile karşımıza çıkıyor. Telefonun üst kısımından çıkan ve açılır kapanır yapıda olan pop-up kameralara geçen yıldan alışkınız, ancak bilinenin aksine Huawei telefoto lensini bu yapıda karşımıza çıkartabilir. Zira konu hakkında aldığı patent oldukça merak uyandırıyor.

Huawei kamera patenti ile şaşırtıyor

Akıllı telefonlarda kullanılan kamera tasarımları her geçen gün birbirine benziyor. En yeni teknolojiler ile donatılan akıllı telefonların yapay zeka destekli kameraları artık fotoğraf makinelerine taş çıkartacak düzeye gelmiş durumda. Hal böyle olunca akıllı telefonların kameralarından beklenti de oldukça yüksek bir hale geliyor.

Kamera performansı denildiğinde son birkaç yıldır Huawei çok önemli ataklar yaparak, en iyi kameralara sahip modelleri piyasaya sürmüştü. DxOMark’a göre değerlendirildiğinde Huawei başarılı bir performans sunuyor. Gelelim, Huawei’in aldığı yeni kamera patenti ile tasarım noktasında yaşayacağı farklılığa.

Huawei-kamera-patenti-00

Yeni ortaya çıkan Huawei kamera patenti ile birlikte de görüldüğü üzere arka tarafta konumlandırılan telefoto lensi, dev bir lense dönüşebilir ve açılır kapanır yapısıyla tasarımda dışa çıkık bir görünümün önüne geçecek olabilir.

Bildiğiniz gibi iPhone 11 ailesinin arkada konumlandırılan kamera lensleri dışaya fazla çıkık olduğu için düz bir yüzeye koyulduğunda, dengesiz durmasına neden oluyor. Elbette büyük bir sorun değil ancak yine de Huawei bu ve benzeri ”kamera çıkıntılarından” kurtulmak istiyor gibi görünüyor. Şirket, daha iyi bir yakınlaştırma performansı için objektifi telefonun içine saklayacak gibi duruyor.

Huawei-kamera-patenti-00

Diğer patentlerin aksine, tasarım çok gerçekçi ve normal görünüyor bakalım Huawei böyle bir lens tasarımı ile karşımıza çıkacak mı? Size göre bu tasarım nasıl? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

HuaweiHuawei kamera lensiHuawei kamera patentihuawei kamera performansıHuawei kamerasıpop up kamera

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir