Huawei’den HarmonyOS betası için verilen tarih!

Huawei kendi işletim sistemi olan HarmonyOS betası için tarih verdi. Biliyorsunuz ABD yönetimi ile Huawei arasında geçen yıldan beri süregelen anlaşmazlık, Çin merkezli teknoloji devinin lehine sonuçlanmıştı. Google hizmetlerini yeni modellerinde sunamayan Huawei, bu sebeple kendi işletim sistemi üzerinde çalışmaya başlamıştı. Zaten bir süredir bunu geliştirmek için kolları sıvayan Huawei akıllı telefonlar için sunacağı HarmonyOS için oldukça iddialı.

HarmonyOS betası için tarih verildi

Yeni yapılan bir açıklama ile akıllı telefonlar için ilk Huawei HarmonyOS betası 18 Aralık tarihinde geliştiricilere sunulacak. Böylelikle ilk demo birimlerinin de çalışması da ocak ya da şubat ayına kadar gerçekleşecek. Huawei yazılım departmanı başkanı Wang Chenglu’nun duyurduğu bu haberin yanında aynı zamanda Huawei’in bir ekosistem oluşturmak istediği söylendi.

Harmony OS betası

Harmony OS etrafında yeni bir ekosistem oluşturmak isteyen Huawei bunun için çok çalışıyor. Şu ana kadar istedikleri gibi ilerlediklerini aktaran Chenglu, planlarını uygulamaya tam gaz devam edeceklerini söylüyor. Ayrıca ilk raporlara göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar için beta sürümü piyasaya çıkacak deniyor.

Biliyorsunuz yeni ABD başkanı Joe Biden seçildi. Haliyle Huawei karşısında daha yumuşak bir tavır sergileme ihtimali var ancak yine de Huawei HarmonyOS’u kullanıcılara sunmaktan vazgeçmeyecek gibi duruyor. Bu durumda yeni bir dönemin yaklaşan ayak seslerini duymuş oluyoruz.

HarmonyOSHarmonyOS betasıHarmonyOS betası tarihHuawei HarmonyOS betası

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir