IMDb’ye göre Avrupa’nın en çok beğenilen filmleri

Filmler olmasaydı Sahiden de ne yapardık? Her sene yüzlerce tertemiz film çekiliyor ve bazıları hikayesiyle, bazıları oyunculuklarıyla bazılarıysa film müzikleriyle akıllarda yer ediyor. tabiki bunu dahada çok çeşitlendirebiliriz. Peki, IMDb puanı kıstas alınarak seçilen, Avrupa ülkelerine göre en çok beğenilen filmler hangileri? Ülke memleket ayrılan ve hazırlanan haritaya göre Sahiden de akla gelmeyecek detaylar alana çıkıyor. IMDb puanı çok Avrupa filmleri haritası!

IMDb’ye göre Avrupa’nın en çok beğenilen filmleri

Hazırlanan harita yıllar evvel hazırlanmış olsa da tekrar de ülkelerin Daha en sevilen filmleri bunlar diyebiliriz. Hazırlanan haritada bakıldığında şu vakit amaciyla kült denebilecek filmler yer alıyor. Türkiye’nin de bu listede bulunduğunu görüyoruz. IMDb puanı çok Avrupa filmleri listesine geçelim mi? İşte maksimum puanlı filmler:

Shadows of Forgotten Ancestors-1965

en çok begenilen filmler-IMDb puanı yuksek Avrupa filmleri-01

IMDb puanı 8.0

Yönetmeni: Sergei Parajanov 

Ukrayna Kiev yapımı var olan filmin ananesel tek yapısı bulunuyor. tek aşk hikayesi üstüne heyeti var olan filmin drama ve müzikal tarzda kategoriye alındığı görülüyor.

Çocukluk aşkı var olan iki kişinin hikayesine değinen filmin bu ikili üzerinde döndüğünü dile getirmek mümkün, siyasi minik eleştirileri de içerek filmin genel anlamda, kavuşmaya çalışan iki kişinin aşk hikayesi üstüne heyeti olduğunu söyleyebiliriz.

A Clockwork Orangeavrupa filmleriavrupa’da çekilmiş en iyi filmlerCome and Seeen iyi avrupa filmleriEşkıyafilmFilmlerGentlemen of FortuneIMDb puanı çok Avrupa filmleri haritasıIMDb puanı çok var olan filmlerIMDb’ye göre Avrupa’nın en çok beğenilen filmleriLife Is BeautifulPan’s LabyrinthShadows of Forgotten AncestorsThe CelebrationThe PianistThe Seventh SealTis Kakomoiras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir