İngiliz üretici 500 çalışanını işten çıkaracak!

2020 yılının evvel çeyreğinde marka vergilendirme döneminden evvel toplamda 119 milyon sterlin zarar etti. Aston Martin bu kayıptan 28 milyon sterlin kurtarma yerine tertemiz tedbirler alıyor.

Markadan yapılan izaha göre Aston Martin kısa tek vakit içinde alakalı sendikalarla ile konsultasyona başlayacak ve 500 çalışanıyla yollarını ayıracak. Bu devinim sayesinde markanın önden motorlu spor oto imalatı azalacak ve “temel sıfırlama” diye adlandırılan dengeleme politikasının tek parçası olarak öne çıkacak. Şirket bu sayede senede 8 milyon sterlin tasarruf sağlayacak…

Aston Martin DBS Superleggera

Aston Martin 2020 senesi ocakta ayı nihayetinde 10 milyon sterlinlik maliyet azaltma çalışmasını açıklamıştı. Bu çalışmaya ekstradan marka işletme maliyetlerinden de 10 milyon sterlin dahada tasarruf etmeyi amaçlıyor. Firmanın senelik anaparası de 10 milyon sterlin azaltılacak. nihayet olarak Aston Martin’in 2020 seneninde tekrar yapılandırma maliyetlerinin 12 milyon sterlin olması bekleniyor.

Markadan yapılan açıklama, “Aston Martin başka departmanlardan var olan pazarlama, seyahat, yüklenici sayıları benzeri bölümlerde de maliyet azaltmaya gidecek ve ağırbaşlı olmayan harcamalar işletmenin her düzeyinden kaldırılacak. Bu kazanımlar amaciyla kararlı adımlar atmaya ayni ritimde devam ediyoruz” şeklinde oldu.

İLGİLİ HABERAston Martin'in CEO'su değişiyorAston Martin'in CEO'su değişiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir