İngiliz üreticiye alacaklıları dava açtı!

McLaren markası hemide Formula tek organizasyonunda ugras eden ayni vakitte da süper spor diye tabir edilen yasal olarak yollarda kullanabileceğiniz oto yeni sezon modelleri üreten tek marka olarak hayatına ayni ritimde devam ediyor. Mayıs ayında marka yaşanılan ahenk gösteren ücret sıkıntılardan dolayı iş gücünü yüzde 25 azaltmaya karar verdi. McLaren bu adımdan ardindan ise Formula tek takımının hisselerinde satışa gitti.

Şimdi ise marka ayakta kalmak amaciyla ihtiyacı var olan parayı garanti altına almak adına, kendisine dava açan alacaklılarına karşı tek dava açmış durumda…

Forbes’un haberine göre McLaren tedarikçilerine ödemelerini 60 vakit ardindan yapıyor! sene evvel çeyreğinde marka 307 adet oto satışı gerçekleştirmiş ki bu rakam tek evvelki sene aynı döneminde 953 olarak belirtiliyor. bu sebeple markanın geçen sene satış adetleri üzerinden vergi öncesi zararı 165.56 milyon dolar artmış durumda.

McLaren Parasal olarak ayakta kalmak amaciyla klasik oto koleksiyonunu satmayı veyahut bu araçları Güvence göstererek başka tek kredi çekmeyi planlıyor. Cuma bugünü yapılacak duruşmada markanın likidisine yarar sağlayacak adımların atılması planlanıyor.

İngiliz üreticinin merkezi ve mülkleriyle birlikte klasik oto koleksiyonu, grubun toplaminda varlıklarının takriben 1/4’ünü oluşturuyor. İlgili tarafların bu meselesi temmuz ayı başlangıcı ile iki veyahut üç hergün duruşma yoluyla çözmeye çalışacaklar.

nihayet güncelleme: 08:45 25.06.2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir