Instagram alışveriş özelliği güncelleniyor!

Instagram, Corona virüs döneminde e-ticarete var olan alakanın artması sonrası Instagram alışveriş özelliği çok dahada basit ulaşılır vaziyete gelmişti. ama hali hazırda kullanışsız var olan Instagram mağaza amaciyla tertemiz tek güncelleme yolda.

Instagram alışveriş özelliği nasıl yeniliklerle geliyor?

Facebook, günden güne yükselen e-ticaret pastasından pay almak amaciyla uzunca müddettir iş veriyor. nihayet yıllarda Instagram üzerinden satışı kolaylaştırmak amaciyla elini taşın altına atan platform, şimdi çok dahada kullanışlı tek Instagram Alışveriş özelliği ile karşımıza çıkacak.

Instagram üzerinden alışveriş uygulamak istek eden kullanıcılar, arama üzerinden Instagram mağaza sekmesine gelmesi gerekiyor. ama bu sekme şu vakit amaciyla çok karışık ve kullanışsız. Instagram, bu sekme içinde dahada anne sayfa benzeri tek görünüme geçmeyi ve kategoriler yaratmayı planlıyor.

Instagram alışveriş özelliği, Instagram mağaza, Instagram özelliği

Böylece kullanıcılar aradıkları ürünlere kategoriler sayesinde kolayca ulaşabilecek. Bunun dışında bu anne sayfada, beğeniler ve takip ettiğiniz hesaplardan yola çıkarak belli önerilerin de yer alması bekleniyor.

Platform, hatri sayilir büyüklükte markaların dışında minik işletmelerin de Instagram üzerinden mağaza açmasına imkan sağlıyor. Bu tertemiz güncellemeyle birlikte bu mağazaların bu sekmede nasıl yer alacağı ise belli değil. aynı zamanda Facebook‘un e-ticaret atağı amaciyla çok yakın tek vakitte ABD‘de Facebook Pay ile karşımıza çıkacağı da gelen veriler arasında.

Daha evvel alana çıkan tek yeniliğe göre platform,  Instagram mağaza sekmesini anne gezinme çubuğuna sabitlemeyi planlıyor.  Instagram üzerinden alışveriş yapıyor musunuz? Sizce bu tertemiz alışveriş özelliği nasıl görünüyor? Yorumlarınızı bekliyoruz.

e-ticaretInstagramInstagram alışverişInstagram alışveriş özelliğiinstagram özelliğiInstagram üzerinden alışverişInstagram mağazaInstagram mağazalarYeni Instagram özelliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir