Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu

12. kuşak Intel Rocket Lake-S işlemcilerin gelmesi ile LGA 1200 soketine veda edilecek. 400 serisi anakartlar ise 12. kuşak işlemcileri destekleyecek. Bu desteği doğrulayan MSI, evvel önce çok kaliteli Z serisi anakartların bu desteğe kavuşacağını belirtti. MSI ayrıca, tertemiz Intel Rocket Lake serisinin tanıtım tarihi amaciyla Mart ayının sonunu işaret etti. 400 serisi anakartlar amaciyla İhtiyaç duyulan güncellemenin de aynı ay içinde geleceği doğruladı.

Intel Rocket Lake-S serisinin tanıtım tarihi MSI tarafından doğrulandı

Ürünlerinin sızdırılmasıyla problemi olmayan Intel, Daha piyasaya sürülmemiş işlemciler amaciyla huzurlu davranan tek firma olarak biliniyor. Bu da işlemciler hakkındaki bilgilerin, onlar piyasa sürülmeden netleşmesine neden oluyor. Bir takım firmalar bu metodu seçenek etse de NVIDIA benzeri katı kaidelere sahip üreticiler de yok değil. Intel tarafından gelen tertemiz sızıntı ise 12. kuşak işlemcilerin tanıtım tarihiyle ilgili.

MSI resmi hesabı, cenup Kore’li Danawa forumu üzerinden Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi ile alakalı bilgi verdi. MSI’a göre tertemiz işlemciler Mart ayının sonunda tanıtılacak. Rocket Lake-S masaüstü işlemcilerin ardından, Alder Lake-S işlemcilerin ise 2021 yılının 2. çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

400 serisi anakartlar amaciyla İhtiyaç duyulan güncellemenin de Mart ayı içerisinde verilmesi bekleniyor. Rocket Lake-S ile PCIe 4.0 teknolojisine geçiş yapan Intel, bu desteği AMD’nin aksine işlemci üzerinden sağlayacak. 400 serisi anakartlarda PCIe 4.0 desteğinin olup olmayacağı ise Daha net değil. 500 serisi anakartlarda ise PCIe 4.0 desteği Yalnızca Z serisi ile verilebilir.

MSI tarafından yapılan bu doğrulamanın yüzde 100 gerçeği yansıtmadığını, rastgele tek sebepten dolayı tanıtımın ertelenebileceğini hatırlatmakta yarar var.

12. kuşak Intel Core işlemcilerintelIntel Rocket Lake-S işlemcilerRocket Lake-S

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir