iOS 14 ve iPadOS 14 için beklenen tarih açıklandı!

Haziran ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, WWDC etkinliğine de az bir süre kaldı. 22 Haziran gününde başlayacak olan Apple Worldwide Developers Conference ile birlikte, iOS 14 ve iPadOS 14 sürümleri tanıtılacak. Bununla birlikte, iOS 14 ve iPadOS 14 için beta tarihi de belli oldu.

Daha önce sizlerle, iOS 14 güncellemesini alacak iPhone modellerini de paylaşmıştık.

iOS 14 ve iPadOS 14 için Beta tarihi ortaya çıktı

22 Haziran’da Apple‘ın düzenleyeceği Worldwide Developers Conference etkinliğinin açılışının ardından, saat 00.00’dan itibaren yeni sürümlerin beta versiyonlarının yayımlanması bekleniyor. Etkinlik açılışının ise ortalama 2 saat sürmesi bekleniyor. WWDC 2020, Türkiye saati ile akşam saat 22.00’da başlayacak.

Corona virüsü sebebiyle birçok etkinlik ertelendi veya internet üzerinden yayımlandı. WWDC 2020 etkinliği ise ilk kez internet üzerinden izlenebilecek. Ancak, şimdilik etkinliğin canlı olarak yayımlanması planlanmıyor.

Etkinlik ile birlikte, iOS 14 ve iPadOS 14 için beta tarihi konusunda da resmi açıklama yapılacak. iOS 14 güncellemesi, iPhone 6s, 6s Plus ve iPhone SE (2016) modellerine kadar verilecek.

iOS 14 ile birlikte birçok yeni özellik kullanıcılara sunulacak. Henüz tüm detaylar ortaya çıkmamış olsa da, duvar kağıdı düzenlemesi için daha detaylı bir menü olacak. Bununla birlikte, uygulamaları indirmeden deneme imkanı da sunulacak. Güncelleme ile, çoklu uygulama penceresinin de değişmesi bekleniyor.

Apple tabletler ise, iPadOS 14 güncellemesi sayesinde  Magic Keyboard ile birlikte daha uyumluı çalışacak.

AppleiOSios 14iOS 14 betaiOS 14 beta tarihiipadosiPadOS 14iPadOS 14 betaiPadOS 14 beta tarihi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir