iPhone 11 DxOMark puanı değişti! İşte sürpriz puan

iPhone 11 kamerası dahada evvel açıklanan DxOMark puanı ile şaşırtmış çıktığı dönemde 109 puan alabilmişti. ama akıllı telefon kamera ve video performansını ölçen DxOMark test standratlarını tekrar gözden geçirdi. Veriyon dört olarak adlandırılan bu tertemiz yeni değerlendirmeye göre iPhone 11 DxOMark puanı da güncellenmiş oldu.

iPhone 11 DxOMark puanı artış gösterdi! 

Bu tertemiz test kriterlerine göre tekrar değerlendirilen cihaz, dahada evvel iPhone XS Max modelinin aldığı 106 puanın belli tek süre üzerinde tek seviyede karşımıza çıkmıştı. O dönemin en iddialı iPhone modeli olan iPhone 11 Pro Max ise bu testten 117 puan almıştı.

Yeni yapılan teste göre ise iPhone 11 DxOMark puanı, 119 puan seviyesine çıktı. Peki ama bu tertemiz test nasıl farklılıklar içeriyor? DxOMark yayınladığı açıklamada:

“Ekim 2020’de DXOMark Kamera test protokolünü güncelledik. Sürüm dört artık, kameranın bütün çekim senaryolarında tutarlı hareketsiz görsel ve video kalitesi sunma becerinini ölçen tertemiz güvenilirlik değerlendirmemizin tek parçası olarak görsel önizleme testleri ve çok çeşitli tertemiz test sahneleri içeriyor. Test protokolünün tertemiz 4. sürümünü kullanarak bu cihazı tekrar test ettik ve bu Tamamiyle güncellenmiş incelemeyi hazırladık.” şeklinde bu tertemiz test protokülünü tanıtıyor.

iphone 11, iphone 11 dxomark puanı, iphone 11 kamerası

Bu manada iPhone 11 kamerası amaciyla verilen bu nokta o dönemde meşhur kamera testinin güvenirliliğinin de Apple kullanıcıları tarafından sorgulanmasına neden olmuştu. izaha bakılırsa da, tertemiz testle birlikte kameranın teknik nitelikleri ve performansının dahada çok öğe ile ölçüldüğü alana çıkıyor.

iPhone 11 kamerası, yeni testle resim tarafında 129, zoom tarafında 36 ve video tarafında ise 109 puan almayı başardı. Bu güncellenen skorla birlikte telefon, Galaxy S20 Plus ve OnePlus 8 Pro benzeri 2020 amiral gemisi yeni sezon modelleri dahi arkada bıraktı. ama Galaxy S20 Plus amaciyla bu test yenilenmiş değil. OnePlus 8 Pro benzeri kamerada iddialı modelin iPhone 11 tarafından tek punla dahi olsa geçilmiş olması ise yeni testi çok dahada enteresan kılıyor.

dxomark puanıiphone 11iPhone 11 özellikleriiphone 11 dxomark puanıiPhone 11 kamerasıiphone dxomarkiphone kamerası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir