iPhone 12 batarya kapasitesi için sevindiren haber

Apple’ın amiral gemisi modelinin tanıtılması heyecanla bekleniyor. Bu bekleyişle birlikte haberler de gelmeye devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 batarya kapasitesi hakkında, bekleyenleri sevindirecek bir haber geldi. Modelin, daha önceden şarj cihazı da ortaya çıkmıştı.

Kendisini gösteren şarj cihazı incelendiğinde, 20W desteği olduğu gözlendi. Android modelleri 65W şarj desteğine sahipken, iPhone modellerinin bu düşük değerde kalması üzmüştü. Ancak düşük değere rağmen daha önceden firmanın ürünlerini sızdıran kaynaklardan güzel haber de var.

iPhone 12 batarya kapasitesi yüzleri güldürebilir

Son zamanlarda akıllı telefonların bataryaları daha çok konu olmaya başladı. Çünkü kullanıcılar gün içinde kesintisiz kullanım sağlayarak, şarj derdiyle uğraşmak istemiyor. Hatta birden fazla gün boyunca şarja ihtiyaç duymayan modeller, kullanıcıları memnun ediyor. Ancak iPhone modelleri, Android modellerine göre düşük batarya kapasiteleriyle biliniyor.

Bu nedenle birçok kullanıcı bunu sebep göstererek Apple modellerini eleştiriyor. Ancak ortaya çıkan 20W şarj cihazıyla yeni gelecek modellerin daha yüksek batarya kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor. Böylelikle iPhone 12 batarya kapasitesi, beklenenden biraz daha yüksek olabilir.

iphone 12 batarya kapasitesi

Halihazırda kullanımda olan iPhone 11 Pro 3.046 mAh ve iPhone 11 Pro Max 3.969 mAh batarya kapasitesine sahip. Yeni gelecek modellerin bu değerlerden daha yukarıda batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Öte yandan yeni modellerde 120 Hz ekran tazeleme hızının olacağı da iddialar arasında. Bu ve buna bağlı olan özellikler de eskisinden daha fazla şarj tüketimine sebep olacak. Apple’ın, uzun kullanım süresi sağlayabilmesi için daha büyük batarya kapasitelerini modellere konumlandırması gerekiyor.

Yeni modelin bataryası için net mAh bilgisi henüz bulunmuyor.

iPhoneiPhone 12iphone 12 bataryaiphone 12 batarya özellikleriiphone 12 batarya kapasitesi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir