iPhone 12 mini batarya kapasitesi belli oldu!

iPhone 12 mini batarya kapasitesi ile merak uyandırmıştı. Zira bu modelin nasıl bir bataryaya sahip olduğu şimdiye kadar bilinmiyordu. iPhone 12 ailesinin tanıtılması ile akıllı telefon piyasasına duyulan ilginin bir kez daha canlandığını görüyoruz.

Brezilya’da satışa sunulması planlanan elektronik eşyalara onay veren ANATEL isimli bir sertifika kurumu, bu serinin en küçük üyesini batarya kapasitesi bağlamında gözler önüne serdi. Apple, iPhone 12 mini isimli ürününün 15 saate kadar video oynatabildiğini söylemişti.

iPhone 12 mini batarya kapasitesi ile tekrar gündemde

iPhone SE 2020 ve iPhone 8 ikilisi 13 saat boyunca video oynatabiliyor. Bu yıl piyasaya sürülen SE modelinin batarya kapasitesi 1.821 mAh. iPhone 11’e 3.110 mAh’lik bir batarya eşlik ediyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ikilisi ise 17 saate kadar video oynatabiliyor ancak bu akıllı telefonların nasıl bir bataryaya sahip olduğunu henüz bilmiyoruz. iPhone 12 Pro, Çin’in yanı sıra Brezilya ve Hindistan gibi diğer ülkelerde de üretim aşamasından geçirilecek.

iPhone 12 mini batarya kapasitesi

ANATEL tarafından yapılan ilgili açıklamaya göre iPhone 12 mini’de bulunan bataryanın kapasitesi 2.227 mAh. SE 2020’nin bataryası, bu modelin bataryasından yüzde 18 daha küçük.

5.4 inçlik bir ekran ile donatılan iPhone 12 mini, gücünü A14 Bionic isimli bir işlemciden alıyor. Kendisinin ekran mimarisi ise Super Retina XDR. iPhone 12 ailesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarıızı bekliyoruz.

AppleiPhone 12iphone 12 miniiPhone 12 mini bataryaiPhone 12 mini batarya kapasitesiiPhone 12 mini bataryası

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir