iPhone 12 Pro Max DxOMark skoru belli oldu!

Geçtiğimiz ay Apple Event kapsamında yeni iPhone ailesinin lansmanı da gerçekleştirildi. Akabinde telefon bazı bölgelerde satışa da çıktı ancak henüz Türkiye fiyatı ve ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan ailenin en pahalı modeli kamera performansı için teste girdi. iPhone 12 Pro Max DxOMark skoru belli oldu.

En yüksek DxOMark puanı ile karşımıza çıkan iOS cihaz iPhone 12 Pro Max oldu

DxOMark testine daha önce iPhone 12 Pro da girmişti. Düşük puan almasa da cihazın ilk üç sırada yer alamaması nedeniyle birçok kişi iPhone 12 Pro’nun DxOMark sonucundan tatmin olmamıştı diyebiliriz. Telefon arka kamerası için ortalama 128 puan almıştı.

iPhone 12 Pro Max DxOMark skoru ile iPhone 12 Pro’yu geçti. Ancak yeni iPhone ailesinin en büyük üyesi de listenin ilk üç sırasında kendine yer bulamadı. iPhone 12 Pro Max; fotoğraf için 138, video için 113 puan alırken, genel değerlendirmede ise skoru 130 oldu. Cihaz bu puanla DxOMark’ta en yüksek puanı alan dördüncü telefon oldu.

iPhone 12 Pro Max kamera performansı

Cihazın kamera özelliklerini kısaca hatırlayacak olursak; ilk olarak arka tarafta üç kamera ve LiDAR sensörü görüyoruz. Bu üç kamera; 12 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.6 diyafram değerinde ana kameradan, 12 Megapiksel ultra geniş açı ve 12 Megapiksel tele lensten oluşuyor. Ayrıca derinlik algılama yeteneğine sahip LiDAR sensörü de dikkat çeken noktalardan biri oluyor.

iPhone 12 Pro’ya OnePlus 8 Pro şoku: DxOMark testi!

iPhone 12 Pro’ya OnePlus 8 Pro şoku: DxOMark testi!

iPhone 12 Pro ve DxOMark testi bir araya geldi. Bu modelin ekran performansı ölçüldü. Test sonuçlarından biri kullanıcıları şaşırttı.

iPhone 12 Pro MaxiPhone 12 Pro Max DxOMarkiPhone 12 Pro Max DxOMark skoruiPhone 12 Pro Max kamera

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir