iPhone 12 Pro Max özellikleri nasıl olacak?

Apple 15 Eylül tarihinde yaptığı lansmanda yeni iPhone ailesini tanıtmamamış ve Apple Watch 6 ve SE ile kullanıcıları karşılamıştı. nihayet olarak ise 13 Ekim tarihinde yeni iPhone modelleri amaciyla lansman tarihi verilmiş oldu. Peki ama iPhone Pro Max özellikleri nasıl olacak?

iPhone 12 Pro Max nitelikleri nasıl olacak? İşte beklentiler:

iPhone 11 ile birlikte karşımıza çıkan Pro Max modelinin tertemiz versiyonu  kısa süre ardindan karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Apple tarafından terk edilmiş var olan çerçeveli tasarım 5G teknolojisiyle birlikte tekrar gündeme gelmiş benzeri görünüyor.

Uzun müddettir bombeli tek tasarım çizgisi benimseyen iPhone bakalım bu tertemiz tasarımıyla da, rakipleri tarafından taklit edilecek mi?

iPhone 12 nitelikleri nasıl olacak?

iPhone 12 nitelikleri nasıl olacak?

iPhone 12 nitelikleri nasıl olacak? 13 Ekim’de tanıtılacak var olan iPhone 12’nin ile alakalı tanıtılmadan evvel bilinmesi ve beklenmesi gerekenler:

iPhone 12 Pro Max ekranı

En pahalı iPhone modeli olarak karşımıza çıkacak var olan Pro Max, 6,7 ‘ boyutunda XDR OLED ekranıyla, hatri sayilir büyüklükte ekran arayışı var olan iPhone kullanıcılarına baz alinarak olarak karşımıza çıkıyor.

Bu dev ekran Super Retina özelliğine sahip ve 555 ppi yoğunluğuna ulaşıyor. Bu açıdan pil büyüklüğü ve ekran boyutu dışında iPhone 12 Pro ile Bir hayli tek farkı olmayan tek modelle karşı karşıya kalacağımız beklentiler arasında.

iphone 12 pro max, iphone 12 pro max özellikleri, iphone 12 pro max fiyatı, tertemiz iphone

Apple, bu konuyla alakali çok eleştirilse de ve satış mananında da Pro yeni sezon modelleri dahada çok satış elde etmiş olsa da Pro Max modelinden vazgeçmiş değil. ama Apple, lansmanda iPhone Pro Max nitelikleri açısından beklentilerin dışına da çıkabilir.

Ekran tarafında en hatri sayilir büyüklükte beklenti ise amiral gemisi telefonlar amaciyla satandart haline gelmeye başlayan 120Hz ekran yenileme hızının Pro modelleriyle birlikte Apple kullanıcılarına sunulacak olması. ama 120Hz ekran yenilemenin iPad Pro benzeri ProMotion ekran teknolojisiyle karşımıza çıkabilir.

iPhone 12 Pro Max ve Mini gecikebilir! İşte tarih

iPhone 12 Pro Max ve Mini gecikebilir! İşte tarih

Yeni iPhone yeni sezon modelleri tanıtılacak olmasına karşın çıkış tarihi Daha belirsiz. tertemiz tek sızıntıya göre iPhone 12 Mini ve Pro Max gecikebilir.

Bu teknoloji ekran yenilemenin kullanılan uygulamaya göre 60Hz ile 120Hz arasında ayarlanmasını ve pil tasarrufunu sağlamak amaciyla geliştirildi.

Yine iPhone Pro ve Pro Max nitelikleri arasında 240 fps ve 4K video kaydı desteğinin de karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple’ın özellikle yükselen mailyetleri düşürmek amaciyla değişik tek batarya teknolojisi kullandığı da söylentiler arasında.

iPhone Pro Max işlemcisi

İşlemci olarak, Apple’ın 5 nm işlemci mimarisine sahip var olan A14 Bionic işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci 3.1 Ghz işlem hızına sahip. Bu şimdiye civarindan ARM tabanlı tek mobil işlemcinin eriştiği maksimum işlem hızı olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 12’nin A14 Bionic işlemcisi performans testinde!

iPhone 12’nin A14 Bionic işlemcisi performans testinde!

iPhone 12’de kullanılacağına kati gözüyle bakılan Apple A14 Bionic işlemcisinin Geekbench performans testi neticeleri alana çıktı.

Her ne civarindan en hatri sayilir büyüklükte rakibi Snapdragon 875 performans neticeleri Daha alana çıkmamış olsa da, A14 Bionic işlemcinin tekrar mobil işlemci liginin zirvesinde yer alması bekleniyor.

Performans açısından kendisinin rekorlarını kıran Apple, A14 Bionic işlemcisi özellikleri arasında performans artışı ile dikkat çekiyor. A14 işlemcisinin özelliklerini 16 Eylül tarihinde tek etkinlikle duyuran Apple bu lansmanda A14 Bionic işlemcisi, A13 adina tek evvelki iPad modelin kullanılan A12 modeli ile karşılaştırılmıştı.

A14 Bionic, A12’ye göre işlemci tarafında yüzde 40, grafik tarafında ise yüzde 30 performans artışı sağladğı evvel alana çıkan veriler arasında.

İşlemcinin tam performans değerlerine ve A13 ile var olan verimlilik ve performans farklılıklarının 13 Ekim lansmanında karşımıza çıkması bekleniyor.

iPhone 12iphone 12 lansmanıiPhone 12 ProiPhone 12 Pro Maxiphone 12 pro max özellikleriiphone 12 pro max bataryasıiphone 12 pro max fiyatıiphone 12 pro max kamerasıiPhone 12 Pro Max performans testiiphone 12 pro max tanıtım tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir