iPhone 12’nin kamerası hakkında tatsız haber

iPhone 12 ile alakalı Sahiden çok fazla konuştuk. Karşılaştırmalar, bükülme ve dayanıklılık testeleri veyahut iPhone 12’ler ile çekilmiş fotoğraflar… Hepsi Apple’ın bu tertemiz telefon serisi amaciyla müspet gelişmeleri işaret etse de tertemiz alana çıktığı kadarıyla iPhone 12’nin kamera sensörü ile alakalı tatsız tek durum laf konusu.

iPhone 12’nin kamera sensörü değişimi amaciyla can sıkan durum

iFixit, iPhone 12’nin kamera sensörü amaciyla tek gelişmeyi aktardı. Bu gelişmeye göre telefonları parçalarına ayıran iFixit, iPhone 12’nin kamerasında yaşanan problemlerde Apple Servisi’ne gidilmesi gerektiğini belirtiyor. Normalde iPhone’larda tek mesele yaşandığında onarım etmekte tek mesele olmuyordu ama şimdi iPhone 12’deki tek kamerayı başka tek iPhone 12 kamerasına takmak mesele çıkartıyor.

Tamir tarafında evvelki modellerde bunun benzeri tek mevzunun yaşanmadığını aktaran iFixit, kameranın kararlı tek şekilde çalışması amaciyla bulut tabanlı sisteme bağlanması gerektiğini söylüyor. Apple yazılım güncellemesiyle bu mevzunun üstesinden gelebilir ama iFixit’e göre bunun benzeri tek güncellemenin gelmesi beklenmiyor.

iPhone-12-nin-kamera-sensoru-01

Beklenen video geldi: iPhone 12 parçalarına ayrıldı!

Beklenen video geldi: iPhone 12 parçalarına ayrıldı!

Şimdi ise iPhone 12 parçalarına ayrılıyor. Telefonun dahil bölümündeki detayların alana çıkmasını sağlayan bu video binlerce kişiye ulaştı.

Geçen günlerde iPhone 12’yi parçalarına ayıran iFixit, telefonun onarım ve onarım puanını 10 üzerinden 6 olarak belirlemişti. Ekran ve batarya değişiminin oldukça basit olmasının yanında art camın kırılması telefonun bütün art panelinin değişmesi demek olduğu amaciyla oldukça maliyetli vaziyete geliyor.

Apple’ın iPhone 12 yeni sezon modelleri kullanıcıların eline erişmeye başladı ve Bir hayli müspet yorum gelse de menfi açıklar da bulunuyor. özellikle tasarım tarafında insanların elini yaraladığı söylenen köşelerin yanı sıra telefonun tekrar çerçevelerinin soyulduğu gündeme gelmişti. tekrar de Apple’ın en kuvvetli telefonları var olan iPhone 12 serisi, dikkat çekmeyi başarıyor.

iPhone 12iPhone 12 kameraiphone 12 serisiiPhone 12’nin kamera sensörüiPhone 12’nin kamera sensörü değişimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir