iPhone ile oyun oynamak daha keyifli hale geliyor

Apple’ın iPhone ve iPad‘leri vaziyeti hazırda tek kontrolcü desteğine sahip. ama Bir hayli özelliği içerisinde barındıran ve Bir gün evvel itibariyle test edilmeye başlanan iOS 14.5 sürümü ile tertemiz kuşak kontrolcü desteği sunulacak.

iOS 14.5 ile birlikte gelen özelliklerden birisi olan, Apple Watch ile iPhone kilidini açma özelliğini test etmiş ve analiz videomuzu sizlerle paylaşmıştık. O videoya da aşağıdaki linkten ulaşmanız mümkün.

iPhone’a DualSense ve Series X kontrolcüsünü destekleyecek

iOS 14.5 Beta tek sürümünde saptanan yeniliği şimdiden deneyimlemek isteyenlerin geliştirici olması veyahut beta profilini cihazlarına yüklemesi gerekiyor. ama meselelerle karşılaşma ihtimalinin çok olduğunu göz önünde bulundurarak, bunu öneri etmiyoruz.

Her iki kontrolcüde nihayet vakitte piyasaya sürülen tertemiz PlayStation ve Xbox modellerinin kutusundan çıkıyor. Şu an için DualSense‘in uyarlanabilir tetik tuşları amaciyla tek destek bulunmuyor. İlerleyen vakitlerde iOS platformları için oyun geliştiren ekipler DualSense‘in uyarlanabilir tetik tuşlarını kullanmak amaciyla tek teşebbüste bulunabilirler.

Appleapple arcadeiOSiOS 14.5iOS 14.5 beta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir