Iron Mountain, Clean Start programını başlattı

İşletmelerin iş yerlerini dönüştürme çabalarına destek saglamak üzere tasarlanan Iron Mountain Clean Start programı; ofis alanlarının optimize edilmesi, taşınma, konsolidasyon veyahut kapatma durumlarında işletmeleri zorlayabilecek karmaşıklığı yönetmeye muavin olmak amaciyla hazırlandı. Öncelikle 2019’da şimal Amerika’da başlatılan Clean Start programının Türkiye’de de kullanıma sunulması, işletmeleri ofis alanlarını nasıl kullandıklarını ve gayrimenkul ayak izlerini artırmadan çalışanlar amaciyla nasıl dahada çok kişisel alan sağlayabileceklerini tekrar düşünmeye zorlayan corona virüs salgınıyla birlikte hız kazandı.

ÜÇ basit ADIMDA FAYDALANILIYOR

Clean Start programı ülkemiz başta olmak üzere, Benelüks, Fransa, Finlandiya, Almanya, İrlanda, Polonya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık’ta hizmete sunulmaya başladı.

Clean Start, her tek işletmenin hususi ihtiyaçlarına baz alinarak tasarlanan esnek tek programdır. İşletmeler kendilerine belirleme edilen Iron Mountain Clean Start temsilcileri sayesinde üç basit adımda programdan faydalanabilirler:

1. Ön-değerlendirme: Iron Mountain temsilcisi işyerini sanal veyahut fiziki olarak inceler ve iyileştirilecek alanları araştırır.

2. Değerlendirme: İşletmelere kendisinin içlerinde değerlendirip tartışmaları amaciyla önerilen iyileştirme planının özeti sunulur.

3. Etkinleştirme: İşyerinin dönüştürülmesi amaciyla işletmenin ihtiyacı var olan en iyi uygulama planı oluşturulur.

Farklı yapıdaki işyerlerinin konum farklığı veyahut var tek alanın tekrar yapılandırılması amaciyla tasarlanan Clean Start, işletmelerin işyerlerinden maksimum yarar sağlamasına muavin olur. Iron Mountain, düzen etme sürecini baştan sona yöneterek, gereksinim duyulmayan malzemelerin veyahut ekipmanın bağışlanmasını veyahut emniyetli tek şekilde elden çıkarılmasını ve başka malzemelerin belli tek süre veyahut kalıcı olarak saklanmasını kolaylaştıracak hizmetler sunuyor. Aynı zamanda, her işletmenin asamalarini değerlendirerek iş akışlarının en iyi şekilde nasıl tekrar tasarlanacağı ve dahada dijital çalışma yöntemlerine nasıl geçileceği ile alakalı tavsiyelerde bulunuyor.

CLEAN START İLE MALİYETLER AZALIYOR

Clean Start programının Türkiye’de de sunulmaya başlamasından mutluluk dolu olmak duyduklarını belirten Iron Mountain Gelişen Pazarlar reis Yardımcısı – ülkemiz & BAE genel Müdürü Cenker Özhelvacı sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti: “İşletmelerin işyerlerini değerlendirmeleri, randımanlı ve kalıcı farklıklar yapmaları amaciyla çok doğru tek zaman. Clean Start programımızla, işletmelerin ofislerine sorumlu ve emniyetli tek şekilde dönmelerine muavin olurken bilgi yönetimlerini iyileştirmeyi, süreçleri optimize etmeyi ve çok maliyetleri azaltmayı hedefliyoruz.”

Clean Start programına katılan işletmeler;

– Maliyetleri düşürmek veyahut küçülme sürecini destek vermek amaciyla gayrimenkul ayak izlerini azaltabilir,

– Ofisleri ve toplantı odalarını, çalışanlara ek çalışma alanı yaratmak benzeri dahada kıymetli alternatiflere dönüştürebilir,

– Arşiv malzemeleri, sezonluk kullanılan ürünler, pazarlama malzemeleri ve çok mobilyalarla doldurulan depolama alanlarını art kazanabilir,

– Kullanılmayan Bilgi Teknolojileri varlıklarının çevre arkadaşı ve emniyetli şekilde imha edilmesi veyahut art dönüştürülmesinin yanı sıra gereksiz ofis mobilyaları ve ekipman gizlemek amaciyla kullanılan dolap ve depolama alanlarını boşaltıp, dahada faydalı amaçlar amaciyla kullanmaya başlayarak şimdiye kadarki kayıplarını telafi edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir