Karantinada en çok indirilen mobil uygulamalar

Salgın sebebiyle birçok kişi evde telefonlarıyla ve bilgisayarlarıyla daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu mobil uygulamalara olan ilgiyi artırmış durumda. Sensor Tower’ın Mayıs 2020 için yayımladığı rapora göre mayıs ayında en çok indirilen mobil uygulamalar da belli oldu. Geçen aylara göre farklı birkaç ismi gördüğümüz bu liste bize insanların mobil alışkanlıklarını da gösteriyor. Bu noktada karantinada en çok indirilen mobil uygulamaların da ortaya çıktığı görülüyor.

Mayıs ayında en çok indirilen mobil uygulamalar

Bu yılın başından beri yaşanan bir Corona virüsü salgını bulunuyor. Bütün dünyanın eve kapanmasına neden olan bu salgın sebebiyle birçok alışkanlık da değişmiş durumda.

Karantina sürecinde 6 ay içinde birçok farklı alışkanlık kazanan insanların mobil uygulama alışkanlıkları da biraz olsun değişti. Sensor Tower’ın Mayıs 2020 raporunda da görüldüğü kadarıyla TikTok liderliği üstleniyor. 112 milyon indirme ile karşımıza çıkan ve ülkemizde de oldukça popüler olan TikTok,  aynı zamanda Google Play indirmelerinde de üst sıralarda yer alıyor.

en cok indirilen mobil uygulamalar-Karantinada en cok indirilen mobil uygulamalar

Listede ikinci sırada ise iş toplantılarının vazgeçilmez uygulaması olan Zoom yer alıyor. Mobil tarafta da popülerliği kimselere bırakmaya niyeti olmayan Zoom, geçen yıla oranla kullanıcısını 43 kat artırmayı başardı.

Karantinada en çok indirilen mobil uygulamaların arasında yer alan Zoom’u üçüncü sırada WhatsApp takip ediyor. Listedeki diğer uygulamalar ise sırasıyla şu şekilde: Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Google Meet, Aarogya Setu, YouTube, Snapchat. 

Bu indirmeler genel anlamda en çok indirilenler, App Store tarafında en çok indirilen uygulamaların ilk üçü: Zoom, TikTok, YouTube olarak listeleniyor. Google Play Store’da ise TikTok, WhatsApp, Zoom en çok indirilen üç uygulama olarak sıralanıyor.

PUBG Mobile düşüşü Game For Peace yükselişi

PUBG Mobile düşüşü Game For Peace yükselişi

Yeni yayımlanan raporda, Nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama belli olurken nisan ayında en çok indirilen mobil oyun da belli oldu.

Aarogya Setuen çok indirilen mobil uygulamaen çok indirilen mobil uygulamalaren çok indirilen uygulamalaren popüler mobil uygulamalarfacebookfacebook messengergoogle meetInstagramKarantinada en çok indirilen mobil uygulamalarmayıs ayının en çok indirilen mobil uygulamalarımobil uygulamalarsnapchatTikTokwhatsappYouTubezoom

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir