Koronavirüs salgınında ekran süremiz ne kadar arttı?

Koronavirüs salgınında içerik tüketim oranları nasıl? Bu mevzunun yanıtı yakın vakit evvel istatistikler ile verildi. Koronavirüs salgınının tesiriyle birlikte içerik üretme oranlarında mühim artışlar yaşandı. Bir hayli şey dijitalleşti ve insanların hatri sayilir büyüklükte tek çoğunluğu da içerik üretmeye tam gaz ayni ritimde devam etti.

Tüketme noktasında da oldukça doyurucu geçen bu asama ile alakalı tertemiz tek istatistik yayımlandı. Bu istatistiklere göre insanların havadis almak, eğlenmek ve başka ihtiyaçları amaciyla hangi yolu seçenek ettikleri de alana çıktı.

Koronavirüs salgınında içerik tüketim oranları hatri sayilir büyüklükte oranda artış gösterdi

Yayımlanan rapora göre, insanların vasati ekran süresi yüzde 50 oranında artış gösterdi. DoubleVerify çalışmasında ayrıca, her vakit yasamsal medyaya giren, havadis sitelerini ziyaret eden veyahut tek yayın hizmetini kullanan kişilerin sayısında da yüzde 47 oranında artış olduğunu söylüyor. Televizyona var olan alaka bu dönemde artmış benzeri duruyor zira, yüzde 45 oranında dahada çok izlenmiş.

Mobil oyunlar ise en hatri sayilir büyüklükte ivmesini yaşayarak yüzde 39’luk tek artışa ulaşıyor. bütün yeryüzünde sene başından beri art arkaya gelen karantina kararları insanları dijitalleşmeye itmişti.

Sosyal medya düzenlemesi kanun tasarısı

Salgın vaziyeti olmadan evvel insanların ekran başında geçirdikleri vasati süre üç ila dört saat arasında değişiyordu. Salgın çagi ve sonrasında ise işler oldukça değişti ve bu rakamlar kendisini 7 ila 8 saat arasına civarindan çıkarttı.

İşleri bunun için ahenk gösteren var olan yurttaslar haneden çalışma sistemine geçtiği amaciyla bilgisayarda ve telefonda geçirdikleri sürelerde de artış oldu. tekrar içerik izleme platformları da popülerliklerini katladı. hayat çapında en çok aboneyi galip gelen Netflix bu süreçte en çok izlenen yapımlara imzasini atmış oldu. Onun derhal peşinden Hulu ve Peacock da en çok izlenenler arasında yer aldı.

Netflix'te en çok izlenen içerikler

Bu sene en çok kullanılan uygulamaları arasında ise YouTube kendisine mühim tek yer buluyor. YouTube başında geçirilen süre saat bazında yüzde 43 artış gösterdi. En çok kullanılan 2. mobil uygulama ise olasılık edebileceğiniz üzere TikTok oluyor.

İnsanlar en çok yüzde 48 oranında yasamsal medyada vakit geçiriyor onu sırasıyla havadis uygulamaları ve siteleri yüzde 47 ile takip ediyor. Yüzde 47 oranında çevrim içi içerik izleme platformlarına vakit ayıran yurttaslar yüzde 45 oranında da tv izledi. Oyun tarafında ise yüzde 39’luk tek nispet laf konusu.

Peki sizin ekran sürenizde nasıl tek artış yaşandı? yasamsal medyada geçirdiğiniz süre ne civarindan arttı? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın…

Ekran süresiHuluKoronavirüs salgınında ekran süresiKoronavirüs salgınında içerik tüketim oranlarınetflixPeacockTikTokYouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir