Microsoft, Surface Duo SDK kurulumunu anlattı

Haftaya düzen edecek var olan Microsoft Build etkinliğinden evvel Microsoft, Surface Duo amaciyla kodlama yapılabilecek SDK’yı i yayınlamıştı. Haliyle Flutter ile çalışan SDK ile platformlar arasında dahada basit yazılım geliştirilebilecek. Bu geliştirici kiti ile uygulama geliştirmek isteyenler amaciyla Flutter’a bu kitin nasıl ekleneceğini laf eden tek eğitim yayınlandı.

Çift ekranlı cihazlar amaciyla optimize edilmiş çok geliştirici kiti bulunmuyor, firma bu mevzunun önüne geçmek amaciyla Surface Duo  geliştirici kitini ocakta ayında yayınlamıştı.

Surface Duo amaciyla Flutter SDK’sı yayınlandı

2020 yılındayız, Java ve Kotlin kullanarak Android uygulama geliştirmek amaciyla tek engel bulunmuyor. Kullanılabilecek yüzlerce SDK bulunuyorken çift ekranlı cihazlar amaciyla durum bunun benzeri değil. “Aynı platform, ekran sayısı ne farkeder?” demeyin, tablet pazarında hatri sayilir büyüklükte alaka görebilecek bu teknolojinin önü geliştiricilere sağlanan kolaylıklar ile açılacak.

surface duo geliştirici kiti

Hem uzunca vadede hemide kısa vadede Microsoft’un çift ekranlı tableti amaciyla geliştirici kiti yayınlaması mantıklı tek hareket. Geliştiricilerin desteğini kazanmak istek eden firmanın bu hareketinin nasıl tek karşılık bulacağını aygıt satışa çıkınca göreceğiz. O vakte civarindan geliştiriciler uygulamalarını kolaylıkla geliştirebilecek.

Yayınlanan makaleye buradan ulaşabilirsiniz

Fluttergeliştirici kitimicrosoftsurface duo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir