Microsoft ve Google’dan Play Store ortaklığı

Android tarafındaki tertemiz gelişmeler ile alakalı detaylar alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Şimdi de Microsoft ve Google ortaklığı gündeme geldi. bunun için göre Microsoft, Android özelliklerini çok dahada çok kullanan uygulamalar geliştirmek amaciyla Google ile müsterek çalışmalar gerçekleştirecek.

Yeni Microsoft ve Google ortaklığının detayları gündeme geldi

Açıklanan bilgilere göre Microsoft, dahada çok web uygulamalarını Android platformuna taşımak amaciyla Google ile müsterek çalışmaya başlayacak. Nitekim Google Play Store’da dahada çok web uygulamasının yer alması planlanıyor. Microsoft’un PWABuilder aracı ile geliştirilen uygulamalar, Google’ın Bubblewrap‘ından güç alacak. böylelikle yeni özellikler dahada iyi tek şekilde kullanılabilecek.

Microsoft ve Google

Bu desteklenecek Android özellikleri arasında tertemiz web kısayolları, görsel kişiselleştirmeler ve bildirim sistemi yer alıyor olacak. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre bu özellikelere dahada çok detek verilmesi, firma amaciyla iş gücünü çok fazla artırmayacak.

Chrome Android uygulaması dahada hızlı olacak

Chrome Android uygulaması dahada hızlı olacak

Chrome Android uygulaması amaciyla uzunca müddettir beklenen güncelleme en nihayetinde geliyor. İşte tertemiz güncelleme ile alakalı detaylar!

Microsoft ve Google tarafından bu şekilde yapılan tek müsterek çalışma hemide var uygulamaların ayni vakitte da tertemiz istikbal Microsoft uygulamalarının çok dahada işlevsel olacağı ve tertemiz Android özelliklerine kısa müddette destek vereceği mananına geliyor. İlerleyen günlerde bu müsterek çalışmaının somut sonuçları, nihayet kullanıcılara erişmeye başlıyor olacaktır.

Google Play Storegoogle play store microsoftmicrosoft ve googlemicrosoft ve google mobil uygulamamicrosoft ve google ortaklığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir