MINI ELECTRIC Türkiye asfaltına indi! İşte ilk sahibi

MINI model serisinin Tamamiyle elektrikli modeli MINI ELECTRIC ülkemiz asfaltına indi. Elektrikli otomobilin Türkiye’deki evvel sahibi de böylelikle belli oldu. hemide şehirli ayni vakitte da elektrikli oluşuyla öne çıkan oto aynı zamanda markanın yüzde 100 elektrikli evvel seri imalat modeli olma özelliğini taşıyor.

Elektrikli MINI ELECTRIC’in Türkiye’deki evvel sahibi!

MINI ELECTRIC, Classic donanım paketi ve Metalik Gri/Moonwalk renk tercihiyle, İstanbul’da yaşayan Bora Atakol’un oldu.

50 kW’lık hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin yüzde 80’ini Yalnızca 35 dakikada doldurabilen MINI Electric, hususi olarak geliştirilen lityum-iyon bataryaları ile tam şarjda 232 km’ye civarindan menzili ile dikkat çekiyor.

MINI ELECTRIC, 184 bg güç ve 270 Nm tork üreten motoru ile 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede ve 0-100 km/s hızlanmasını ise 7.3 saniyede tamamlıyor. Otomobil, dahil mekanda sunduğu 6.5 inçlik rengarenk ekrana sahip gösterge paneli ile de başka MINI modellerinden ayrılıyor. Standart olarak sunulan LED farlar, LED sis farları ve MINI Connected dokunmatik ekran, tertemiz MINI ELECTRIC’in dikkat çeken donanımları arasında yerini alıyor.

Sport, Mid, Green ve Green+ olmak üzere dört değişik sürüş modu bulunan MINI ELECTRIC’in, bu modlara göre değişen tema ve renklere bürünebilen rengarenk ekranından otomobille alakalı başka sürüş bilgilerine de erişilebiliyor. Bataryaların da tesiriyle MINI Cooper S üç Kapı’ya göre Yalnızca 145 kilogram dahada ağır var olan MINI ELECTRIC’in 211 litrelik bagajı, koltukların yatırılmasıyla birlikte 731 litreye civarindan çıkıyor.

Son olarak gelelim MINI ELECTRIC ülkemiz ücreti ile alakalı detaya. oto ülkemizde 311.038 TL’lik başlangıç fiyatına sahip.

classic mini electric özellikleriMINI ELECTRICMINI ELECTRIC fiyatMINI ELECTRIC Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir