MIUI 12 güncellemesiyle kullanıcılar aksilikler yaşıyor!

MIUI 12 güncellemesi kullanıcılar tarafından coskuyla bekleniyordu ama bu heyecan kursakta kaldı. MIUI 12 güncellemesini yükledikten ardindan bataryalarının dahada acele bittiğini söyleyen kullanıcılar aynı zamanda bununla irtibatlı tek sıra meselesi yasamsal medya üzerinden paylaşmıştı. Özellikle, Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi 9 benzeri telefonların kullanıcıları batarya meselesi bildirirken, POCO F1 sahipleri de aynı meseleden muzdarip duruyor.

MIUI 12 güncelleme meselesi kullanıcıların pilini acele tüketiyor

Yazılım güncellemeleriyle birlikte Apple’ın Daha önceki telefonlarındaki bataryanın ömrünü kısalttığın duymayan kalmamıştı ama şimdi vaziyetler değişiyor gibi. Xiaomi’nin Android tabanlı kullanıcı arayüzü var olan MIUI, 12 güncellemesiyle kullanıcılara Bir hayli yenilik sunuyor.

Bunların yanında Apple’ın Daha önceki iPhone’larındaki batarya performansını düşürme vaziyeti şimdi de Xiaomi amaciyla gündeme geliyor ama MIUI 12’nin geldiği telefonlar öylesine da Daha önceki değiller. tekrar kullanıcıların isyan ettiği bu Vaziyetin yazılım güncellemesiyle düzelmesi bekleniyor.

MIUI-12-guncelleme-sorunu-00

Hatırlatmak gerekirse eş tek durum MIUI 11 tarafında da görülmüştü. Xiaomi Mi 9T ve Redmi K20 benzeri telefonların kullanıcıları tarafından yaşanan bu mesele şimdi MIUI 12 güncellemesiyle etki alanını genişletiyor.

Batarya sorununa değin Bir takım öneriler de yayımlandı. Bu tekliflerden birisine göre evvel olarak telefonun yedeklendikten ardindan sıfırlanması gerekiyor. Bunun dışında pil tüketiminin optimize edilmesi kullanıcılara öneriliyor. tekrar de kullanıcılar tarafından Xiaomi’den bu meselenini çözecek stabil tek güncelleme de bekleniyor.

MIUI 11miui 12MIUI 12 güncelleme sorunuMIUI 12 güncellemesiMIUI 12 güncellemesiyle karşılaşılan sorunredmi k20redmi note 8 proXiaomi Mi 9xiaomi mi 9t

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir