Miyom Ameliyatı Tedavi Yöntemlerinde Uzman Jin. Op. Dr. Timuçin Timuroğlu

Miyom tedavisi ameliyatı, tüm tetkikler yapılarak gerekli görüldüğünde yapılan bir tedavi yöntemidir. Miyom özellikle üreme çağındaki kadınlarda görülen rahim içi kistlerdir. Kanser riski taşımayan tabaka halinde bulunan miyomlar çoğunlukla hiçbir belirti göstermeden varlığını sürdürebilmektedir. Rahim içi duvarına yerleşerek, özel dönemlerinde kadında şikayet ve aşırı kanama nedeni olan miyom türleri tedavi gerektirmektedir. Timucintimuroglu.com.tr en doğru bilgi kaynağı ve güvenli tedavi adresiniz olarak çalışmaktadır.

 

Miyom Tedavisi Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

 

Rahim içinde tabaka haline gelmiş kistik yapılar olarak bilinen miyom, ağrı, kanama hatta kanamayla gelen parça şeklinde kendisini gösterebilmektedir. Ayrıca miyom rahim ön duvarına yerleşmiş ise mesaneye baskı yaparak sık tuvalet ihtiyacına neden olmaktadır. Rahim arka duvarına tutunan miyom türleri ise kabızlık nedeni olabilmektedir. Miyom tedavisi ameliyatı doktorun gerekli gördüğü sürede kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Kitlesel boyutu 5 milimetreyi aşan miyomlar genellikle aşırı kanama, mesaneye ya da bağırsaklara baskı yapabilmektedir. Bu nedenle ruh ve beden sağlığını koruyabilmek için cerrahi yöntemle alınması gerekmektedir. Doktorun öngördüğü hastanın kabul ettiği en uygun yöntem uygulanarak miyom tedavisi ameliyatı yapılmalıdır. İyi huylu olarak tanımlanan miyomlar robotik yöntemle güvenle alınabilmektedir.

 

Laparaskopi ve cerrahi yöntemlerle de miyom tedavisi ameliyatı yapılabilmektedir. Genç kadınlarda ağrı ve aşırı kanamaya neden olan miyomlar ameliyat sonrası tekrar oluşabilmektedir. Bu nedenle doktor kontrolleri ihmal edilmemeli, düzenli olarak yapılmalıdır. En yakın ve doğru adres olarak timucintimuroglu.com.tr 7/24 destek vermeye açıktır. Gereken bilgi desteği alarak en yakın tarih için randevu oluşturabilirsiniz.

 

 

Miyom Tedavi Ameliyatı Kesin Çözüm müdür?

 

Miyom tedavilerinde ameliyat, kesin çözüm olarak uygulanabilmektedir. Ancak tekrar miyom oluşması için kesin karar verilememektedir. Az sayıda dahi olsa miyom tedavisi ameliyatı sonrasında yeniden miyom oluşabilmektedir. Bu hastaların %20 ila %25 oranında yeniden oluşabileceği yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. Jinekolog Operatör Doktor Timuçin Timuroğlu konusunda uzmanlık geliştirmiş, güvenli kaynaktır. Kendisiyle iletişim kurarak ister tanı ve tedavi isterseniz kadın hastalıkları konusunda koruyucu hekimlik desteği alabilirsiniz. Miyom ameliyat yöntemleri arasında gelişen tüm teknik yöntemleri uygulayarak en doğru çözümü uygulamaktadır. Miyom ameliyatları sonrası kontrollerin önemi daima akılda tutularak ihmal edilmemelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir