Motorola Edge Plus büyük bir sorunla gündemde

Geçtiğimiz aylarda Motorola, amiral gemisi serisine yeni bir cihaz eklemişti. Motorola Edge Plus ismiyle tanıtılan bu cihaz tanıtılmasının üstünden kısa süre geçmesine rağmen büyük bir ekran sorunu ile gündemde! İşte detaylar

Motorola Edge Plus ekran sorunu yaşıyor!

Motorola Edge Plus‘ta geçtiğimiz haftalara kadar herhangi bir sorun olduğuna dair iddialar yoktu. Fakat son günlerde bazı kullanıcıların iddialarına göre telefonu uzun süre kullanınca ekranda mor lekeler ortaya çıkıyor.

Motorola Edge Plus ekran sorunu - ShiftDelete.Net
Motorola Edge Plus kullanıcılarının iddialarına göre telefonu bir süre kullanınca ekranda mor lekeler ortaya çıksa da cihazı bir süre dinlenmeye bırakınca lekeler tekrar ekrandan kayboluyor. Fakat kullanıcılar cihazlarını tekrardan kullanmaya başlayınca lekeler yeniden ekranda belirmeye başlıyor. Ayrıca bazı kullanıcılar da mor lekelerin bazen daha büyük boyutta olduğunu söylüyor. Bazıları da ekranda çıkan mor lekelere ek olarak yeşil lekelerle de karşılaştıklarını belirtiyor.

Bir forum yöneticisi, cihazın ekran sorunu ile ilgili bir güncelleme yayınlandığını ve bu güncellemeyi yaparak kullanıcıların sorunu çözebileceklerini açıkladı. Güncellemeyi yapan birkaç kullanıcı sorunun çözüldüğünü açıkladı. Fakat hala sorunun çözülmediğini iddia eden birçok kullanıcı da bulunuyor.

Bu sorunun ilerleyen güncellemelerde düzeltilmesi bekleniyor fakat yapılan bazı açıklamalara göre sorunu çözülmeyen modeller olursa kullanıcılara cihazını değiştirme fırsatı verilecek. Konuyla ilgili yeni açıklamalar geldiğinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

edge plusMotorolaMotorola Edge PlusMotorola Edge Plus ekran sorunuMotorola ekran sorunu

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir