Mükemmel görünen Samanyolu fotoğrafları!

Teknoloji sayesinde resimcilik benzeri zanaat istikameti var olan alanlar da mühim gelişmeler yaşandı. Bunun en iyi örneklerinden birisi de şüphesiz Samanyolu galaksisi benzeri yıldızların fotoğraflarının gelişmiş kamera lensleri ve sensörler sayesinde mükemmel fotoğraflarının çekilebilmesi. Gelişmiş kamera sistemleriyle de çekilebilen sema fotoğraflarının neticeleri Sahiden çok iyi olabiliyor. Samanyolu galaksisi resim yarışması fotoğrafları Sahiden mükemmel görünüyor.

Samanyolu galaksisi resim yarışması fotoğrafları

100 bin ziya senesi uzaklıktaki, Samanyolu’nun resmini çekmek Sahiden de güç olsa gerek. resimcilik alanında mühim tek uzmanlık alanı var olan astrofotoğrafçılık ürünleri de tek öylesine kıymetli vaziyete geliyor.

Sıkı tek planlama gerektiren bu alan ve her vakit dikkate alınması koşul olan ani çok teknik ayrinti bulunuyor. rastgele tek Samanyolu galaksisi fotoğrafı, teknik adımların ötesine geçebiliyor; bütün unsurlar görüntüyü en iyi vaziyete getirmek amaciyla ayarlanana civarindan fotoğrafçının zihninde tek an, tek hikâye olarak büyüyor.

Diğer fotoğrafçılara ilham olması yerine düzen eden Samanyolu galaksisi resim yarışması, katılanların yaratıcı çekimleriyle dahada da keyifli vaziyete geliyor. Editör Dan Zafra Yalnızca görüntünün kalitesini değil, çekimin arkasındaki hikâyeyi ve başkalarına ne civarindan ilham verebileceğini de dikkate alıyor.

Yeni yayımlanan listede, dünyanın değişik ülkelerinden değişik şekillerde yakalanmış Samanyolu galaksisi resimleri bulunuyor. Bu fotoğraflar her sene haziran ayında paylaşılıyor.

Dünya çapında ad yapan Türk astrofotoğrafçı Mehmet Ergün’ün de Samanyolu çekimi:

Samanyolu-galaksisi-fotograf-yarismasi-03

astrofotoğrafçılıksamanyoluSamanyolu resim yarışmasıSamanyolu fotoğrafçılığı yarışmasıSamanyolu fotoğraflarıSamanyolu galaksisi resim yarışması fotoğraflarıTürk astrofotoğrafçı Mehmet Ergün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir