Netflix içerikleri için yeni bir kategori ekliyor!

Amerika’da çıkan ırkçılık olaylarından sonra, Bir hayli firma bu konuya destek vermişti. Apple, Twitter ve YouTube benzeri Bir hayli hatri sayilir büyüklükte marka, bu konudaki hassasiyetlerini açıklamıştı. Şimdi ise Twitter üzerinden yapılan izaha göre, Netflix içerikleri için tertemiz tek kategori ekleniyor.

Yeni eklenen kategori, uygulama açıldığı vakit dolaysiz olarak kullanıcının karşısına çıkıyor.

Netflix içerikleri amaciyla tertemiz tek ırkçılık karşıtı kategori ekliyor

George Floyd’un göz altındayken zabita tarafından öldürülmesi sonucu, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ genelinde ırkçılık karşıtı Bir hayli gösteri yapıldı ve yapılmaya ayni ritimde devam ediyor. Bir hayli şirket ise, bu konudaki hassasiyetlerini sosyal medyalar aracılığıyla paylaşmıştı. Netflix ise, mevzu hakkinda yeni tek kategori oluşturmaya karar verdi.

Twitter üzerinden yapılan tek İzah ile birlikte şirket, ırkçılık karşıtı içeriklerini tertemiz tek kategoriye taşıma kararı aldı. tertemiz koleksiyon, ırkçılık ile alakalı Bir hayli dizi, film ve belgesel içeriyor. Netflix uygulaması açıldığı zaman, bu kategori otomatik olarak kullanıcıların önüne çıkıyor. Kullanıcılar, koleksiyona bakabiliyor veyahut dolaysiz olarak ana ekranlarına ayni ritimde devam edebiliyorlar.

Yeni Netflix içerikleri toplamda 51 dizi, film ve belgeselden oluşuyor. Bunlardan 36 tanesi, ülkemizde şuanda izlenebilir durumda.

Black Lives Matter koleksiyonu altında bulunan içerikler, her biri amaciyla erişime açılmış durumda. Ancak, Netflix uygulamasına girildiği vakit otomatik olarak bu koleksiyonun gösterilmesi, Daha tüm ülkeler için kullanıma sunulmadı. Eğer Netflix üyesiyseniz, tertemiz içerikleri buraya tıklayarak görebilirsiniz.

netflixNetflix Black Lives Matter koleksiyonuNetflix Irkçılık Karşıtı KategoriNetflix tertemiz kategori

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir