Netflix Türkiye kullanıcı sayısı belli oldu! Salgın etkisi!

Corona virüsü salgını bütün yeryüzünde hatri sayilir büyüklükte tek ahenk gösteren ücret krize neden olsa da, Google’dan Netflix’e civarindan Bir hayli şirketin gelirlerini ağırbaşlı oranda artırmasını sağladı. İnsanlar haneden çıkamadıkları amaciyla Netflix benzeri servislerdeki içeriklere yoğun alaka gösterdi ve Hem de tek vakit içeriklerin görsel kalitesi düşürüldü.

Netflix ülkemiz kullanıcı sayısı ve geliri

Bu kapsamda Netflix’in abone sayısında ve bunun için bağlı olarak gelirlerinde ağırbaşlı tek artış yaşandı. CompariTech tarafından paylaşılan 2020’nin evvel çeyreğine ait raporlar bunu açıkça gözler önüne seriyor. 2019 yılının sonuna gelindiğinde 167 milyon aboneye sahip var olan platform, Nisan 2020 itibariyle 183 milyon aboneye ulaştı.

Netflix aboneliği

Türkiye’deki durum: 2020’nin evvel çeyreğinde 200 bin civarında tertemiz abone galip gelen Netflix’in ülkemizdeki abone sayısı 1.7 milyonu arkada bıraktı. Bu kapsamda evvel çeyrekte ülkemizde 53 milyon dolar civarında tek istikbal elde eden Netflix’in 2. çeyrek nihayetinde ülkemizde 1.9 milyondan çok aboneye sahip olması bekleniyor.

Tabi, salgının Netflix’in abone sayısı ve geliri üzerindeki hakikat tesirini görmek amaciyla 2. çeyrek verilerinin açıklama etmesi gerekiyor. Bu şekilde tek büyüme ile 200 milyon abonenin arkada bırakılması oldukça kolay. Ancak, Bir hayli ülkede normal yasama geçişin başlaması ve insanların hergün hayattaki işlerine dönmesi hasebiyle abone sayısındaki artışta ağırbaşlı tek yavaşlama mevzubahis olabilir.

Netflix ülkemiz kullanıcı sayısı ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

netflixnetflix abone sayısınetflix kullanıcı sayısınetflix türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir