Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi!

Günlerdir münakaşa olusturan Netflix Türkiye‘den çekiliyor iddialarına, Netflix Türkiye’den beklenen İzah nihayet geldi. Ak Parti’den de yakın tek vakit evvel mevzu ile alakalı İzah yapılmıştı. Bunun derhal peşinden Netflix Türkiye’den de resmi tek İzah gelmiş oldu. Popüler içerik izleme platformunun Türkiye’deki operasyonlarını bitireceği iddaları yasamsal medyanın gündemine bomba benzeri düşmüştü.

Netflix Türkiye’den beklenen İzah nihayet geldi

Şirketten nihayet tertemiz tek İzah yaparak mevzu hakkındaki bulutların dağılmasını sağlıyor. İşte Netflix Türkiye’den beklenen açıklama:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. birlikte çalıştığımız birbirinden becerili isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında var olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz amaciyla çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Netflix Türkiye-den beklenen aciklama geldi-00

Günlerdir web ortamında Netflix’teki ”eş cinsellik” odaklı içeriklerden kaynaklı olarak platforma baz alinarak Bir takım eleştiriler yer alıyordu. yasamsal medyanın ikiye ayrılmasına neden var olan tartışma, resmi İzah olmadığı amaciyla havada kalıyordu. Hem de Twitter üzerinden sahte paylaşımlarla Netflix’in ağzından yapılan Bir takım İzah metinleri de alana çıkmıştı.

Bu tartışmaların yaşandığı söylentilere dahada evvel eş cinselliğe özendirmesi hasebiyle Bir hayli eleştiri alan Netflix, hükümet ile tek müzakere gerçekleştirdiği söylenmişti. Bunun gerekçesi ise Cüneyt Özdemir’in Twitter‘dan yaptığı tek paylaşım sonrası alana çıkmıştı.

Gazeteci Özdemir’in yaptığı paylaşım sonrası, Netflix ülkemiz yasağı gündeme geldi. Cüneyt Özdemir’in paylaşımına göre,  Netflix ve AK Parti arasında tek müzakere gerçekleştirildi ama taraflar uzlaşamadı. Sonrasında ise hemide Ak Parti’den mevzu ile alakalı gelen izahlar ayni vakitte da Netflix’ten gelen açıklamalara göre şu vakit yasaklama veyahut Türkiye’den çekilme benzeri tek durum mevzubahis değil.

netflixnetflix türkiyenetflix türkiye’den çekiliyor muNetflix Türkiye’den beklenen açıklamaNetflix yasaklandı iddialarıNetflix yasaklanıyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir