Normalleşme sürecinde aracınızın temizliğini unutmayın!

Çin’de alana çıkıp hızlı tek biçimde dünyayı tesiri altına alan corona virüsü salgını sürecinde ülkemiz normalleşme dönemine haziran ayından bu yana girdi. Normalleşme zamani içinde çoğu işletme ve hayat alanında tedbirler alınırken salgın hasebiyle toplu taşıma adina hususi araçlarını kullanan tüketiciler de oldukça titiz olmalı.

Corona virüsünden müdafaa etmek amaciyla evlerin, yasamsal alanların ve iş yerlerinin olduğu civarindan araçların da temizliği önem taşıyor! Normalleşme süreciyle başlayan yoğun araç kullanımı, dışarıdaki mikropların ve corona virüsün evlere, iş yerlerine taşınması rizikonunu de beraberinde getiriyor.

İLGİLİ HABERCorona virüsüne karşı arabamı nasıl koruyabilirim?Corona virüsüne karşı arabamı nasıl koruyabilirim?

-Araçlar virüs, bakteri ve mikrop benzeri organizmaların en basit yaşayabileceği ve bulaşabileceği alanlar olduğunu unutmamalısınız ve temizlik ile alakalı araç içinde netlikle dezenfektan benzeri maddeler bulundurmalısınız.

-Araçlara binerken ve inerken elleri dezenfektan ile Tamamiyle temizlemelisiniz.

-Özellikle araç içinde sürücünün ve yolcunun temas etme olasılığının çok olduğu direksiyon, kapı ve vites kolu benzeri bölgeleri dezenfektan ile temizlemelisiniz.

-Aracınızın dahil ve dış yıkama dönemlerini kısaltın.

-15 gün içinde tek araç içini dezenfeksiyon ettirin.

-Aracınızı mümkün olduğu civarindan başkasına vermeyin en azından normalleşme zamani boyunca.

-Klima amaciyla yasamsal önem taşıyan, aracın dışarıdan alınan havayı filtre etmesine yarayan “polen filtresi” değişim süresini kısaltın.

-Klimayı çalıştırdığınızda evvel üç dakika Hem de soğuk sema gelene civarindan bütün camların açık olmasına itina gösterin ve bu havayı netlikle solumayın!

-Virüs, bakteri ve mikropların bulunma olasılığının çok olduğu klima kanallarının temizliğini yaptırın.

Çin Corona ülkemiz
nihayet güncelleme: 13:48 09.06.2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir