Note 10 Plus, S20 Ultra’dan iyi mi yoksa?

Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy S20 Ultra kamera karşılaştırma videosu ile sizlerleyiz. Bu videomuzda Galaxy S20 ailesinin en güçlü modeli ile Note 10 ailesinin en güçlü modelini karşı karşıya getirdik. Bakalım, ikilinin kamera mücadelesinde kazanan kim oldu?

Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy S20 Ultra kamera karşılaştırması

Galaxy Note 10 Plus kamerası mı, yoksa Galaxy S20 Ultra kamerası mı daha iyi? Bu videomuzda merak edilen sorunun yanıtını veriyoruz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu karşılaştırma videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Tarihsel sıralamaya baktığımızda Galaxy Note 10 Plus’ın Galaxy S20 Ultra’dan daha eski olduğunu görüyoruz. Peki, bu fark kamera tarafında nasıl karşılık buluyor. Bu arada iki telefon arasında önemli bir fiyat farkı olduğunu da belirtelim. Videoda, aynı anda aynı şartlarda, her iki telefon ile çekilmiş fotoğrafları görüp karşılaştırmayı siz yapabilirsiniz. Biz bu yazıda ise ikilinin kamera özelliklerine yakından bakalım.

Galaxy Note 10 Plus kamera özellikleri

Telefonda 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.5–f/2.4 değişken diyaframa sahip olan OIS destekli geniş açılı ana kamera yer alıyor. Bu ana kameraya 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş açılı kamera, 12 Megapiksel çözünürlüğünde OIS destekli f/2.1 telefoto kamera eşlik ediyor. Ek olarak 3D ToF sensörüne de yer veriliyor. Bu sayede teknik olarak dört arka kamera yer alıyor. Ses kaydı konusunda büyük yol kat eden Samsung artık mikrofonun kamera gibi nesneye odaklanmasını sağlıyor.

Note 10 Plus’ta tek ön kameraya yer veriyor. Ekranın üst kısmındaki deliğe yerleştirilen ön kamera, 10 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram aralığına sahip.

Arka kamerayı kullanarak 4K çözünürlükte 60 FPS veya 720p çözünürlükte 960 FPS video kaydı gerçekleştirmek mümkün.

Galaxy S20 Ultra kamera özellikleri

Samsung Galaxy S20 Ultra kutudan çıkıyor

Samsung Galaxy S20 Ultra kutudan çıkıyor

100X yakınlaştırma yapabilen 108 Megapiksel kameralı yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S20 Ultra kutudan çıkıyor. İşte Galaxy S20 Ultra özellikleri ve izlenimlerimiz.

Galaxy S20 Ultra’nın özellikle bazı kamera özellikleriyle ön plana çıktığını görüyoruz. Telefonun arkasında 4’lü kamera kurulumuna yer veriliyor. 108 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram açıklığında ana kameraya ev sahipliği eden telefonda, ultra geniş açı kamera, telefoto ve derinlik algılayıcı kamera da yer alıyor.

Ultra geniş açılı kamera çözünürlüğü ve diyafram açıklığı ise 12 Megapiksel ve f/2.2 diyafram açıklığında iken telefoto kamera, 48 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/3.5 diyafram açıklığında.

Ayrıca kamera tarafında bir de derinlik algıyıcı kameraya yer veriliyor. DepthVision adı verilen bu sensör sayesinde telefon daha başarılı portre çekimleri elde edebiliyor.

elefon video çekimi konusunda da bir ilki başarıyor. Arka kameraları ile 8K çözünürlüğünde ve 30 FPS videolar çekinebiliyor.

Ön tarafa baktığımızda ise 40 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram açıklığında bir ön kamera bizleri karşılıyor.

Galaxy Note 10 Plusgalaxy note 10 plus kamerasıgalaxy s20 ultraGalaxy S20 ultra kameragalaxy s20 ultra kamera karşılaştırmagalaxy s20 ultra kamerasıgalaxy s20 ultra nasıl fotoğraf çekiyorSamsung Galaxy Note 10 Plussamsung galaxy note 10 plus kamerasamsung galaxy note 10 plus kamera vs galaxy s20 ultra kamera karşılaştırmasamsung galaxy note 10 plus kamerası nasıl

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir