OnePlus’tan uygun fiyatlı akıllı telefon mu geliyor?

OnePlus ilk ortaya çıktığı zamanlarda, yüksek fiyatlı amiral gemisi telefonların uygun fiyatlı ve benzer özelliklere sahip alternatifi olmak için yola çıkmıştı. Ancak akıllı telefon üretiminde maliyetlerin artmasıyla birlikte, firma rakibi olan firmalarla aynı fiyat skalasında satılmaya başladı. İşte OnePlus yeniden uygun fiyatlı akıllı telefon pazarına hitap etmek istiyor.

OnePlus iki farklı uygun fiyatlı akıllı telefon üretebilir

OnePlus Nord ile birlikte, orta seviye akıllı telefon pazarına göz kırpan firmanın, yeni bir orta seviye  için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Geekbench’te bu ay başında  görülen model Snapdragon 660 ve 4GB RAM özelliklerine sahip.

Bu anlamda Nord orta üst seviye segmette yer alırken bu yeni akıllı telefon orta seviye pazara hitap edecek gibi görünüyor. Bu gizemli telefon hakkında henüz daha fazla bilgi bulunmuyor. Ancak bunun dışında OnePlus, giriş seviyesinde yer alan uygun fiyatlı telefon üretmek için kolları sıvamış görünüyor.

oneplus akıllı telefon, uygun fiyatlı akıllı telefon, orta seviye akıllı telefon

Henüz doğrulanmamış bilgilere göre şirket, SM4250 kod adlı Snapdragon 460 işlemcisine sahip bir akıllı telefon geliştirmeye başladı. Bu giriş seviye akıllı telefon modelinin 200 doların altında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Fiyat açısından uygun olacağı kesin olan telefonun performans açısından nasıl özelliklere sahip olacağını ise zaman gösterecek. Ancak Snapdragon 660 ile donanacak olan bu orta seviye  akıllı telefon modelinin nasıl bir fiyata ve özelliklere sahip olacağı markanın geleceği açısından daha da önemli.

Zira OnePlus bu hamlelerle Android pazarından daha da büyük bir kapmanın peşinde gibi görünüyor. Sizce OnePlus’un uygun fiyatlı akıllı telefon üretmesi doğru bir hamle mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

akıllı telefonAndroidgiriş seviye akıllı telefononeplusoneplus akıllı telefonorta seviye akıllı telefonuygun fiyatlı akıllı telefon

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir