Oppo Find X3 Pro ‘Mars’ özel sürümü resmen tanıtıldı

Türkiye’de tesis kurarak akıllı telefon üretimine başlayan Çinli şirket Oppo, geçtiğimiz aylarda heyecanla beklenen Find X3 serisini tanıttı. Özellikleri ile kullanıcılardan müspet art dönüşler almayı muvaffak olan Find X3 serisine, bu erken itibariyle tertemiz bir hususi sürüm ekleniyor.

Bu hususi sürüm, Çin‘in bulgu aracının kızıl seyyare Mars‘a iniş yapmasının itibarına piyasaya sürülüyor. Gece saatlerinde kızıl gezegene iniş yapan Tianwen-1 feza aracı ile Çin, ABD’nin derhal peşinden Mars’ın yüzeyine araç indiren 2. ülke olmuştu.

Yeni sürümün isimi Find X3 Pro Mars Exploration Edition olacak

Oppo, Find X3 Pro Mars Exploration hususi sürümünü feza aracının Mars’a iniş yapmasının derhal peşinden resmen duyurdu. Normal modele göre ağırbaşlı farklılıklara sahip akıllı telefon, uzay meraklılarının alakasını çekecek Bir takım yeniliklere sahip.

Akıllı telefonda evvel göze çarpan detay, tasarımı oldu. Cihaz, halihazırda renk alternatifleri arasında yer almayan gri tek tasarım ile geliyor. Oppo, bunun üstüne cihazda kullanılan gri renk tasarımında uzaydan ilham aldıklarını açıkladı. Bunun dışında akıllı telefonun art panelinin, uzaydan gelen malzemelerin dokusunu temsil etmesi amaciyla metalik parlaklığa sahip çok sisli AG Camdan yapıldığını söylüyor.

Find X3 Pro Mars Exploration

Find X3 Pro Exploration Edition‘ın art kapağının sağ asagi köşesinde, Mars 2021 ve Utopia Planitia yazıları bulunuyor. Yazıların ilki feza görevini temsil ederken, ikincisi ise Tianwen-1 feza aracının Kızıl Gezegende iniş yaptığı bölgeyi temsil ediyor.

Akıllı telefon, tertemiz sürümü ile en kuvvetli Find X3 Pro modeli ünvanının da sahibi olacak. Akıllı telefon, normal modelde kullanılan 12 GB RAM’in aksine 16 GB‘lik tek belleğe sahip olacak. tek başka farklılık ise, kamera tarafında olacak. Cihaz, Dünya’da çekilen fotoğrafların Mars benzeyen tek görünüme kavuşmasını sağlayan 3 değişik Mars renk filtresi ile birlikte geliyor.

find x3 pro mars exploration

Dahası, Find X3 Pro Exploration Edition akıllı telefonda özel tek Mars teması ile geliyor. Bu tema, içinde bulunan canli duvar kağıtları ile kullanıcılara sabah, öğle, akşam ve gece olmak üzere dört değişik saat diliminde Kızıl Gezegende yaşanan ziya ve gölge değişimlerini gösteriyor. Bunun dışında, Mars’ta gün doğumu ve gün batımını da görme imkanınız oluyor.

Özel sürüm ile alakalı açıklanan farklılıklar bu kadar. özellikle feza meraklıları amaciyla oldukça ideal var olan cihaz, 16 Mayıs‘tan bu yana evvel başta Çin‘de satışa sunulacak. 1.090 dolarlık fiyat etiketi ile satışa çıkacak akıllı telefonun ön siparişleri ise şimdiden doldu.

OppoFind X3 Pro Mars Exploration Edition teknik özellikleri

– Boyut ve ağırlık: 163.6 x 74 x 8.3 milimetre – 193 gram
– Ekran: 6.7 ‘ – LTPO AMOLED – 120 Hz – 10 bit- 1440 x 3216 piksel
– İşlemci: Qualcomm Snapdragon 888 – 5 nm – 2.84 GHz – sekiz çekirdek
– hafıza ve Depolama: 16 GB RAM – 512 GB depolama (UFS 3.1)
– Ön Kamera: 32 piksel – f/2.4 diyafram
– art Kamera: 50 piksel f/1.8 – 13 piksel f/2.4 – 50 piksel f/2.2 – üç piksel f/3.3
– Batarya: 4500 mAh – 65W kablolu / 30W kablosuz hızlı şarj
– bağlantı Teknolojileri: Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6E ve USB 3.1
– İşletim Sistemi: Android 11 – ColorOS 11.2
– ek özellikler: IP68 sertifikası – Ekrandan parmak izi okuyucu

oppoOppo Find X3 Prooppo find x3 pro mars sürümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir