Pandemi günlerinde oyun satışları patlama yaptı!

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle, Bir hayli insan karantina hayatı yaşıyor. hanelerinde var olan insanlar, vakit geçirebilmek amaciyla yeni aktiviteler aramaya başladı. sıra ve film izlenmelerinde hatri sayilir büyüklükte oranda artışlar yaşandığı gibi, Bir hayli insan da video oyunları ile Zamanını geçirdi. nihayet gelen haberlere göre, pandemi günlerinde oyun satışları geçen seneye oranla hatri sayilir büyüklükte oranda artış gösterdi.

Pandemi günlerinde oyun satışları yüzde 11 artış gösterdi

31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemde, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ video oyunu endüstrisi toplaminda 10,86 milyar dolar istikbal elde etti. alana konulan raporlar sonucunda, geçen seneye oranla yüzde 9 oranında artış yaşanmış durumda. Bir hayli kişi evinde kaldığı için, normal hayatında oyun oynamaya vakit bulamayan yurttaslar da video oyunlarını tüketmeye başladı. Normal şartlarda oyun oynayanlar ise, vakitlerinin hatri sayilir büyüklükte bölümünü konsol veyahut pc başında geçirdi.

Video oyunu muhtevası (yazılım), genel toplamda yüzde 11 artış yaşayarak 9.58 milyar dolara ulaştı. Doom Eternal, Call of Duty: modern Warfare, Minecraft ve Animal Crossing: New Horizons benzeri oyunlar çeyrek süresince en çok satanlar arasındaydı. Donanım tarafında ise tüketiciler stok sıkıntıları ile baş başa kaldı. Üretimler yavaşladığı amaciyla özellikle PlayStation ve Xbox konsollarını bulmak tek hayli zorlaştı. Piyasada olanların da ücretleri hatri sayilir büyüklükte oranda artış gösterdi.

Pandemi günlerinde oyun satışları hatri sayilir büyüklükte oranda artış gösterirken, bu vaziyetten en kazançlı çıkan şirketlerden birisi de Nintendo oldu. Switch satışları hasebiyle 733 milyon dolar ek gelir sağlayan şirket, mahsul yetiştirmekte zorlanıyor. Üretimde yüzde 10 kapasite artışına gitmek istek eden Nintendo, bu konuyla alakali çalışmalarını sürdürüyor. Kilit bölgelerde ise stok sıkıntısı hali hazırda yaşanıyor.

Evde kaldığımız Bu sıralar vakit geçirmek amaciyla siz neler yapıyorsunuz?

bilgisayar oyunu satışlarıcorona virüsü hasebiyle oyun satışlarıkonsol oyunu satışlarımobil oyun satışlarıoyun satışlarıpandemi günlerinde oyun satışları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir