Pandemi sürecinde hizmet kalitesinde düşüş yaşayan şirketler için çözüm platformu

Tüm dünyayı tesiri altına alan pandemi, şirketlerin müşterileri ile uzaktan iletişim kurduğu tek zamani de beraberinde getirdi. Bu süreçle birlikte; telefon veyahut e-posta benzeri ananesel iletişim kanallarını seçenek eden şirketler amaciyla de Yorucu tek asama başladı. İletişim merkezlerindeki yoğunluklar arttı, operatörlerdeki bekleme süreleri uzadı. bütün bu nedenlerden dolayı Bir takım şirketler hemide hizmet kalitesinde ayni vakitte da alıcı memnuniyeti oranlarında düşüş yaşadı. Çalışmalarını dahada hızlı ve çözüm odaklı yürütmeyi planlayan şirketler ise müşterileriyle etkileşim kurma yöntemlerinde güncellemeye giderek, dijital iletişim kanallarını etkin olarak kullanmaya başladı. ama şirketlerin değişik sistemler kullanması ve çok kanallı iletişim taktigine sahip olmaması, bu sefer de sayısı yükselen dijital kanalların yönetilmesi noktasında meseleler yaşanmasına neden oldu.

Dünya genelinde 190’ın üzerinde ülkede hizmet veren, küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip de şirketlerin hemide hizmet kalitesinde ayni vakitte da alıcı memnuniyeti oranlarında yaşanan düşüşlerin önüne geçmek amaciyla çözüm platformu yasama geçirdi. İnternet irtibatlı alıcı tecrübeleri geliştirme imkanını, pandemi çagi ile gelen değişimleri göz önünde bulundurarak tek adım dahada ileriye taşıyan Infobip, yasama geçirdiği bulut tabanlı iletişim merkezi ‘Conversations’ ile bütün dijital kanalları tek bir iletişim merkezi çözümünde birleştirdi. Platform ile alıcı hizmet kalitesinde çıtayı yükseltmeyi hedef alan markanın dünyanın en popüler iletişim kanallarını entegre edilerek geliştirilen iletişim merkezi, şirket temsilcilerinin haneden dahada faal çalışmalarına, dahada hızlı ve dahada kişiselleştirilmiş tek alıcı desteği sağlamalarına destek olmayı amaçlıyor.

‘’Özel danışman hizmeti de sunuluyor”
Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Infobip ülkemiz Satış Birimleri Yöneticisi Güray Öztürk, “Şirketlerin ‘yeni normale’ ahenk sağlamasına muavin olmak amaciyla bulut tabanlı iletişim merkezi çözümümüz Conversations’ı evvel 60 vakit süresince fiyatsız sunuyoruz. Conversations Starter paketini seçenek eden işletmeler 24 saat içinde buluta geçebiliyor ve fiyatsız hususi tek danışmanla birlikte 60 vakit süresince hiçbir temsilci lisans ücreti ödemiyor ve fiyatsız sınırsız chatbot oturumundan yararlanabiliyor” dedi.

Kullanıcılara meselesiz iletişim, şirketlere hız ve verimlilik sağlıyor
Verilen bilgiye göre, bütün dijital kanalları tek bir iletişim merkezi çözümünde birleştiren Infobip Conversations, ananesel ve dijital iletişim kanallarını tek bir çatı altında topluyor. Conversations hizmeti bu kapsamda, şirketlerin alıcı hizmetleri departmanlarını hızlı tek şekilde dönüştürmelerine ve otomasyon ile alıcı deneyimi arasında doğru balansın kurulmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar, kendileri amaciyla ahenk gösteren iletişim kanallarında şirketle yürüttükleri etkileşimde meselesiz tek deney yaşarken şirketler de tüketici taleplerinin işlenmesinde dahada çok esnekliğe, hıza ve verimliliğe sahip olabiliyor. Bir hayli mesajlaşma sistemleri de platform üzerinden yönetilebiliyor. Ayrı olarak Conversations; şirketlerin suni zeka ve anahtar kelime tabanlı chatbot oluşturmasına, test etmesine, dağıtmasına imkan tanıyan Infobip’in chatbot oluşturma platformu Answers ile birlikte de kullanılabiliyor. Bu kapsamda 7 vakit 24 saat destek sağlanabiliyor. İletişim merkezi yöneticileri, botlar ve müşteriler arasındaki bütün etkileşimleri hakikat zamanlı olarak izleyebiliyor, mümkün meseleler da temsilciye aktarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir