Programlama öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, her geçen vakit programlama, kodlama ve yazılım benzeri kavramlar hayatımızda mühim tek yer kaplamaya başladı. İlkokullardaki eğitime civarindan taşınan programlama dilleri İngilizce, Almanca benzeri popüler konuşma dillerini bilmemiz civarindan mecburi tek vaziyete geldi. Biz de bu erken sizler amaciyla programlama öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar listesi hazırladık. İşte karşınızda bütün kodlama öğreten mobil uygulamalar!

Kodlama öğreten mobil uygulamalar!

Öncelikle teknolojinin hayatımızın her noktasına dokunmaya başlamasıyla birlikte vakit geçtikçe popülerleşen programlama veyahut kodlama kavramının ne olduğuna bakalım. Programlama, kodlama ve algoritma kavramlarını kısaca tanımlayalım.

Programlama nedir?

Programlama veyahut başka ismiyle kodlama, bilgisayarın donanıma nasıl davranacağını anlatan, bilgisayara istikamet veren komutlar, kelimeler, aritmetik işlemlerdir. başka tek tanımla anlatacak olursak programlama, tek bilgisayara tek görevi nasıl gerçekleştireceğini laf eden tek sıra talimat oluşturma işlemidir. Programlama, çeşitli pc programlama dilleri kullanılarak yapılabilir.

Kısaca algoritma kavramına da bakalım. Algoritma, anlatilan eylemlerin tek sırasını gerçekleştirmeye dayanan tek problemi çözmek amaciyla tek prosedür veyahut formüldür. tespit edecek tek probleme iyi tanımlanmış adımlar biçiminde tek çözüm sağlamak amaciyla algoritmalar kullanılır.

Belirli tek meselesi çözmek amaciyla tek bilgisayar kullandığınızda, çözüme götüren adımlar bilgisayara düzgün tek şekilde iletilmelidir. Bilgisayarda tek algoritma yürütülürken, dahada karmaşık matematik işlemleri gerçekleştirmek amaciyla toplama ve çıkarma benzeri çeşitli işlemler birleştirilir. Algoritmalar doğal dil, akış şemaları ve benzeyen şeyler kullanılarak ifade edilebilir.

Günümüzde ise bu kavramların bilinmesi ve öğrenilmesi değerini artırmaya ayni ritimde devam ediyor. Biz de bu erken sizler amaciyla en iyi kodlama öğreten mobil uygulamaları listeledik!

1 – SoloLearn

Kodlama öğreten mobil uygulamalar listemizin evvel üyesi SoloLearn, Bir hayli programlama dili amaciyla temelden ileri düzey ders bulunan tek kodlama platformudur. tertemiz başlayanlar amaciyla dersler ve kısa sınavlar benzeri ananesel ögeler de dahil olmak üzere esas ve özlü öğreticiler sunar.

Uygulamanın sosyal medya platformu benzeri çalışması rekabetçi ruhunuzu kullanmanıza ve sonuçlarınızı platformdaki başka kullanıcılarla paylaşmanıza imkan tanır. Ayrı olarak kendisinin içinde bulunan IDE ile de kendisinin kodlarınızı yazabilir, çıktılarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama içinde 900 üzerinde konuda kurs var ve hepsi ücretsiz. Teknik yeterliliğinize bağlı olarak, uygulama üç değişik öğrenme modu da sunabiliyor. Başlangıç, ortada ve ileri düzey olarak deneyiminize ahenk gösteren bilgilere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Kodlama öğreten mobil uygulamalar! - ShiftDelete.Net(1)

Hem iOS ayni vakitte da Android cihazlar amaciyla var uygulama Ayrı olarak tek web sitesine de sahip. böylelikle her yerden kod yazmayı öğrenmek amaciyla kullanabilirsiniz. JavaScript, Python, Java ve Bir hayli değişik dilde barındırıyor.. Uygulama fiyatsız deney ile kullanılmasının yanı sıra ücretli aylık ve senelik tasarılar da sunuyor.

Avantajları
– Çevrimdışı öğrenme modu.
– bütün dersler ücretsizdir.
– Öğrenme moduna geçme.
– Dahili entegre geliştirme ortamı.

Dezavantajları

– Popüler olmayan dilleri kapsamıyor. Rust, Erlang, Elixir veyahut Scheme kursları bulunmuyor.
– deneyimli yazılımcılar amaciyla yeteri civarindan bilgi içermiyor.
– Ücretsiz sürümde kurs sertifikası alamazsınız.

Play Store’dan indirmek amaciyla tıklayın.

Apple Store’dan indirmek amaciyla tıklayın.

Web sitesine erişmek amaciyla tıklayın.

3d yazılımkodlamakodlama öğrenebileceğiniz mobil uygulamalarkodlama öğreten mobil uygulamalarprogramlamaprogramlama öğrenebileceğiniz mobil uygulamalarprogramlama öğrenebileceğiniz uygulamalarprogramlama öğretecek mobil uygulamalarprogramlama öğreten mobil uygulamalaryazaılım öğreten mobil uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir