Realme iki yeni telefon ile karşımıza çıkabilir!

Realme de başka Çin merkezli teknoloji devleri benzeri etkin tek şekilde cihazlarını piyasaya sürmeye ayni ritimde devam ediyor. geçtiğimiz hafta alana çıktığı kadarıyla ekim ayında Realme UI 2.0 ile tertemiz tek telefonun geleceği söylenmişti. Bunun derhal peşinden Realme Q serisi olduğu aktırılan bu telefonun resmiyet kazanacağı tarih belli oldu.

Realme Q serisi ile alakalı bildiklerimiz

Geçen hafta, RMX2173 ve RMX2117 model numalarına sahip iki telefon TENAA tarafından onaylanmıştı. RMX2173 model numarasına sahip var olan telefonun nitelikleri Realme X7’ye benziyor. bu sebeple Realme X7 Lite olarak karşımıza çıkabilir. Bununla birlikte bu model numarasına sahip telefonlar Realme Q serisine ekstradan piyasaya sürülecek.

Realme Q serisinin karşımıza evvel olarak 2019 seneninde çıktığını dile getirmek mümkün. Realme 5 Pro olarak adlandırılan telefonun bu sene istikbal ve yukarıdaki model numaralarına sahip telefonlarının Realme Q2 olarak konumlandırılacağı aktırılıyor.  13 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyor.

Realme Q2 ve nitelikleri amaciyla söylenenler

Realme-Q-serisi-00

Telefonun ekran tarafında 20: 9 en boy oranı sunulacak bunun yanında 6,43 ‘ S-AMOLED delikli full HD Plus ekran yer alacak. Realme Q2, 160,9 x 74,4 x 8,1 milimetre boyutlarında ve 175 gr ağırlığında olacak. Telefonun güvenliği ise ekrana yerleştirilen parmak izi sensörü ile karşılanacak.

Telefonun kameralarının ise şu şekilde olması bekleniyor: Ön kamera 16 Megapiksel, art anne kamera 48 Megapiksel, 2. kamera 8 Megapiksel, üçüncü ve dördüncü kameraların ikisi de 2 Megapiksel.

Çift hücreye sahip olacağı olasılık edilen telefonun bu noktada 65W şarj desteğine de ev sahipliği yapacağı söylenenler arasında yerini alıyor. Telefonun gücü ise 2.4GHz sekiz çekirdekli ve 6 GB RAM’den gelecek.

akıllı telefonRealmeRealme Q serisitelefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir