Redmi Note 9 Pro 5G ne kadar dayanıklı?

Redmi Note 9 Pro 5G dayanıklılık testi ile karşımıza çıktı. Redmi tarafından yayınlanan bu resmi videoda, ortada seviyede iddialı var olan akıllı telefon, her biçimde güç şartla karşı karşıya kalıyor.

Redmi Note 9 Pro 5G dayanıklılık testi alana çıktı

Redmi, ortada seviyede iddialı var olan akıllı telefonu Note 9 Pro 5G ile üç vakit evvel karşımıza çıkmıştı. özellikle canlı renkleri ve cam art yüzeyi ile kendisine hayran bırakan yeni Redmi Note acep ne civarindan dayanıklı suallerini da beraberinde getirdi.

Yayınlanan resmi videoda, evvela hususi tek şeffaf bölmeye alınan telefon, bu bölme içinde devamlı yukarıdan aşağıya atılarak, her biçimde pozisyonda dğşme testine doğal tutuldu. Bu düşme testinden, Gorilla Glass 5 savunması sayesinde telefonun hasarsız ayrıldığı görülüyor.

Daha sonrasında hiç acımadan üstüne değişik objeler fırlatılan Note 9 Pro 5G, bükülme testlerinden de tam not alarak geçiyor. dahada sonrasında ise, tertemiz Redmi ekranı çizilmelere karşı da test ediliyor.

redmi note 9 pro 5g, note 9 pro 5g dayanıklılık, tertemiz redmi note

Aşırı sıcak ve aşırı soğuk koşullara karşı test edilen cihaz, her istikametten su püskürten tek cihazla, bütün yüzeyleri suyla temas ettiriliyor. Bildiğiniz benzeri IP53 sertifikasına sahip cihaz, toza ve su püskürtmesine karşı dayanıklı tek yapıda.

Bu testler Redmi tarafından yapıldığı amaciyla güvenilirliği tartışmalı. ama kısa sürede tertemiz Redmi Note amaciyla dayanıklılık testleri de alana çıkacaktır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, yeni Redmi Note Sahiden de dayanıklı tek akıllı telefon mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Redmi Note 9 Pro 5Gredmi note 9 pro dayanıklılık testiredmi note 9 pro düşme testiredmi note proyeni redmi note

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir