Samsung Galaxy Note serisi emekliye mi ayrılıyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung‘un en popüler akıllı telefon serilerinden Galaxy Note, yakın zaman sonra tarihe karışabilir. Şirkete yakın kaynaklara göre, S pen özelliğine farklı modellerde yer vermeye başlayan Samsung, Note serisini emekliye ayırmayı düşünüyor.

Samsung Galaxy Note serisi tarihe karışıyor olabilir

İlk olarak 2011 yılında duyurulan Galaxy Note serisi, yakın zamana kadar Samsung’un amiral gemisi ve S Pen özelliğine sahip tek modeliydi, ancak bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Zira Güney Koreli şirket, S Pen deneyimini Galaxy S21 Ultra ile genişletme kararı almıştı.

Samsung’un Note serisini katlanabilir ekranlı Z serisi ile değiştirmeyi planladığı için S Pen teknolojisini diğer modellere de getireceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, Galaxy Note serisinin yavaş yavaş miadını doldurmaya başladığı söyleniyor. Fakat yıl bitmeden Galaxy Note 21 ailesini görme ihtimalimizin olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası DxOMark

Güney Koreli şirketin içinden gelen son bilgiler, gerçekten de Note serisinin emekliye ayrılmasına karar verildiğini gösteriyor. Samsung’un verdiği bu radikal karar hayata geçerse, dünya çapındaki Note hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir.

Sızıntı dünyasının tanınan simalarından Ice Universe, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweette, Ağustos 2020 tarihinde tanıtılan Galaxy Note 20 serisinin piyasaya çıkan son Note modeli olabileceğini söylemişti.

Gerek koronavirüs kaynaklı yaşanan tedarik sorunları gerekse arz-talep dengesinin bozulması, 2020 yılının Note ve S serileri için pek de iyi gitmemesine neden oldu. Bu nedenle, Samsung’un olası bir Note serisinin üretimini durdurma kararı, şirketin 2021 için satış trafiğini ve genel görünümünü yenilemek için maliyet tasarrufu sağlayan bir önlem olabilir. Ayrıca bu strateji, Galaxy S21 satışlarının artmasına da yardımcı olabilir.

galaxy note serisi emekli

İddialara dair yazılı bir açıklama paylaşan Samsung, tüketicinin hayatını daha kolay ve daha iyi hale getirmek için S Pen deneyimini Galaxy S21 Ultra ile genişletme kararı aldıklarını, ancak bu durumun Galaxy Note serisinden tamamen vazgeçildiği anlamına gelmediğini belirtti.

Şirket ayrıca tüm tüketicilere en iyi mobil deneyimi sağlamak için, tüketicilerin geri bildirimlerini aktif olarak dinleyeceklerini ve bunu sürekli ürünlerine yansıtacaklarını ifade etti.

galaxy notenote s pensamsungsamsung galaxy noteSamsung Galaxy Note Serisi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir