Samsung kutu içeriğini aşamalı olarak azaltacak

Samsung’un tertemiz cihazları dünkü etkinlikte tanıtıldı. dahada evvel Apple’ın şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkartmasını tenkit eden ama dahada ardindan kendisinin de kutu içeriğinden ‘şarj adaptörünü’ çıkarttığını gördüğümüz Samsung, bu hamlesini aşamalı olarak uygulaması bekleniyor. Samsung şarj adaptörleri için nasıl tek yollar izleyecek?

Samsung şarj adaptörleri amaciyla kutu içeriğini ağır ağır güncelleyecek

Kutu içerikleri akıllı telefonlar noktasında her geçen sene azalmaya başlayarak kendisini gösterdi. İlk etapta Bir hayli marka kulaklık göndermemeye başladı. Bunun derhal peşinden Apple’dan iPhone 12 serisi ile birlikte hemide kulaklık ayni vakitte da şarj adaptörü göndermeme hamlesi geldi. Tartışmanın fitili de bu noktada ateşlendi.

Samsung ve Xiaomi başta olmak üzere Apple’ı tenkit eden ve tiye alan Bir hayli marka kararından dönmeye başladı. Bunlar arasında kati eleştirileriyle dikkat çeken Samsung ve Xiaomi yer alıyor. Samsung’un tertemiz akıllı telefon serisinde Yalnızca ‘şarj adaptörü ‘değil kablolu kulaklık da yer almayacak.

Samsung’un yayımladığı tertemiz tek izahta şu ifadeler yer alıyor:

”Şarj adaptörleri ve kulaklıkların kutudan çıkan aygıt ambalajımızdan kademeli olarak çıkarılmasının, sürdürülebilir tüketim probleminin ele alınmasına muavin olabileceğine ve alicilarin tertemiz telefonlarla devamlı olarak gereksiz şarj cihazı aksesuarları almaya baz alinarak hissedebilecekleri baskıyı ortadan kaldırabileceğine inanıyoruz.”

Samsung-sarj-adaptorleri-01

Karar öncesi kutu içeriği

Samsung, 2017’den beri akıllı telefonlarında USB-C şarj bağlantısına yer verdiğini, bu yüzden Daha önceki şarj cihazlarının en tertemiz Galaxy modelleriyle Daha ahenk gösteren olabileceğini belirtiyor. Bu izahla birlikte Samsung’un bütün akıllı telefonlarından şarj cihazlarını ve kulaklıkları kademeli olarak kaldıracağı düşünülüyor olsa da tabiki bu tek tahmin.

Şirketin Galaxy A, M ve F serisi telefonları dahada ahenk gösteren fiyatlı cihazlar ve kulaklık ile kutudan çıkmıyor olsa da en azından şarj adaptörü yer alıyor. Bütçe arkadaşı telefonları satın alan müşteriler, şarj cihazı amaciyla ekstradan tediye uygulamak istemeyebilir. Bunun akabinde, Samsung’un katlanabilir tek telefonu amaciyla çok fiyatlar ödeyen kullanıcılar, bu civarindan kazanç ödemesine karşın şarj cihazına ekstra tediye uygulamak istemeyebilir. Başka bir deyişle bu durum şu vakit amaciyla oldukça karmaşık tek mevzu ve kullanıcıların da eleştirdiği konuların başında yer alıyor.

samsungsamsung kutu içereğisamsung şarj adaptörüSamsung şarj adaptörleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir