Samsung rekor kırdı! Xiaomi geride kaldı

Akıllı telefon pazarının öne çıkan markalarından Samsung, bu sene üçüncü çeyreğinde oldukça pozitif tek tablo çiziyor. Şirket pandemiye karşın mobil taraftaki karlılığını sene bu döneminde de artırmayı başarırken tek de rekor kırdı. Samsung akıllı telefon satışları Hindistan’da zirve yaptı ve Xiaomi arkada kaldı.

Samsung telefon satışları ile Xiaomi’yi tahtından etti

Korona virüs salgını ayni ritimde devam etmesine karşın Samsung tarafında işler gayet yolunda görünüyor. Şirket, tüketici isteginin artmasıyla sene geçtiğimiz çeyreğine göre bu 3 aylık dönemde yüzde 52 oranında kar artışı yakaladı. Öte istikametten firma, akıllı telefon tarafındaki mühim rakiplerinden biri var olan Xiaomi’nin de Hindistan’daki tahtını elinden aldı.

Samsung akıllı telefon satışları ile Hindistan’da sektör öncüsü var olan Xiaomi arkada kaldı. 2018 yılından bu yana Hindistan’ın en çok telefon satan markası var olan Xiaomi, artık unvanını kaybetti. 2020’nin üçüncü çeyreğinde Hindistan’daki telefon satışlarının yüzde 24‘ü Samsung‘a ait olurken, yüzde 23’ü de Xiaomi’ye ait oldu. Tabloyu aşağıda görebilirsiniz.

Samsung Xiaomi

Geçtiğimiz çeyreğe baktığımızda; Xiaomi’nin net tek liderliğe sahip olduğunu görüyoruz. ama bu çeyrekte değişen tablo uzmanlara göre kalıcı olmayabilir. Redmi 9 ve Redmi Note 9 modellerinin tüketicilerden çok tek istek görmesi bekleniyor. Bunun akabinde de tablonun zirvesinde yılın nihayet çeyreğinde tekrar Xiaomi’nin konumlanacağı olasılık ediliyor.

iPhone 12 Pro dayanıklılık testi paylaşıldı!

iPhone 12 Pro dayanıklılık testi paylaşıldı!

iPhone 12’ler dahada evvel de Bir takım sağlamlık testlerine doğal tutulmuştu. Şimdi ise iPhone 12 Pro dayanıklılık testi ile karşımıza çıkıyor.

Samsung 2020 üçüncü çeyrekSamsung akıllı telefon satışlarıSamsung rekor kırdıSamsung-Xiaomi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir