Samsung S Pen desteği için dikkat çeken iddia

Samsung’un Note serisiyle Bilinen S Pen’in, kısa süre evvel tanıtılan Galaxy S21 Ultra tarafından da destekleneceği resmi olarak açıklandı. Bu gelişmenin derhal peşinden ise dikkat çeken tek argüman alana çıktı. Samsung, S Pen desteği sağladığı cihazlarının sayısını artırabilir.

Galaxy S21 Ultra sonrasında değişik segmentlerde de S Pen olabilir

Kalem desteği ile öne çıkan Samsung Galaxy Note serisi, markanın bu özelliğe sahip tek telefon modeliydi. ama bu durum Galaxy S21 Ultra ile değişti. Sıradaki adım ise üst segment olmayan tek model amaciyla atılabilir.

Samsung S Pen desteği amaciyla öne sürülen iddia, markanın farklı segment cihazları amaciyla bu geliştirmeyi yapacağı istikametinde oldu. Samsung, S Pen desteğine sahip yeni sezon modelleri arasına, tertemiz ortada üst segment akıllı telefonlarından tek tanesini ekleyebilir.

Bu noktada tahminler Galaxy A serisi üzerinde yoğunlaşıyor. Samsung’un ortada üst segment olarak tanımladığı telefonlarının da bulunduğu seride, kalem desteği geliştirmesi görülebilir.

Daha evvel Note serisinin nispeten ahenk gösteren fiyatlı modelini piyasaya süre gelen Samsung, kullanıcılarına kalem desteği sağlayan ortada segment tek telefon sunmuştu. ama bu telefon da Galaxy Note serisinin tek üyesiydi.

Note serisindeki özelliklerin çoğu başka telefonlarda olmayacak

S Pen’in değişik segmentlerdeki telefonlarda destekleneceği bilgisi tüketicileri sevindirecek tek gelişme olsa da bu kalem desteği, Note serisindeki civarindan işlevsel olmayacak. alana çıkan bilgilere göre; kalem desteğine sahip olacak telefonlar, S21 Ultra gibi, kalem yuvasına sahip olmayacak. aynı zamanda bu durum Note serisindeki özelliklerin çoğundan da faydalanılamayacağını işaret ediyor.

Galaxy S21 Ultra inceleme: hayat ile aynı anda

Galaxy S21 Ultra inceleme: hayat ile aynı anda

Merakla beklenen UNPACKED 2021 etkinliğinde Galaxy S21 ailesi karşımıza çıktı. Özellikleri ile dikkat çeken S21 Ultra 5G evvel bakış ile hayat ile aynı anda özelliklerini yakından inceledik.

galaxy s21 ultraS Pens pen desteğisamsung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir