SEGA, yıl dönümüne özel mini konsol tanıttı!

Köklü video oyun firması SEGA, bu yıl 60. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Firma, bu kutlamalar kapsamında ise yeni bir konsol tanıttı. SEGA mini konsol için ‘Astro City Mini‘ ismini kullandı. Şirket, bu konsolun, arcade türünde 36 oyuna da sahip olacağını açıkladı.

SEGA mini konsol, nostalji severleri mutlu edecek

Son yıllarda, firmalar nostalji konusuna da eğiliyor diyebiliriz. Yakın zamanda Sony, PlayStation 1’i yenilemiş ve PlayStation Classic isimli bir ürün piyasaya sürmüştü. Diğer yandan Nintendo’dan da bu yönde bir aksiyon görmüştük. Firma Nintendo NES Classic Edition adlı bir ürünü tüketici karşısına çıkarmıştı.

Bu kez SEGA mini konsol ile bu yönde yeni bir adım attı diyebiliriz. Şirket 60. yıl dönümü kutlamalarına ilişkin olarak Astro City Mini konsolunu tanıttı. Bu konsol, HDMI çıkışına ve USB bağlantı noktalarına sahip olacak. Bu sayede cihaza USB uyumlu kontrolcüler takılabilecek. Konsolun görselini aşağıda görebilirsiniz.

Astro City Mini

Konsolun sahip olacağı 36 oyunun ismi açıklanmadı. Ancak firma, klasik haline gelmiş oyunların cihazda yer alacağını söyledi. Astro City Mini fiyatı ise henüz kesinlik kazanmadı ancak tavan fiyatın 125 dolar olması bekleniyor. Ürünün ülkemizde gelmesi halinde ise vergilerle birlikte 1.000 liranın üzerinde bir fiyat görme ihtimalimiz yüksek. PlayStation 1 Classic de ülkemizde 1.000 liraya yakın bir fiyat etiketiyle çıkış yapmıştı.

Astro City MinisegaSEGA Astro City MiniSEGA mini konsol

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir