Siber Güvenlik yapısı 10 yıl içinde değişebilir

Siber Güvenlik nihayet vakitlerde oldukça mühim tek konumda. tek çok insanın kişisel verileri web üzerinde bulunuyor ve bazıları Tamamiyle erişilebilirken bazıları da korunaklı tek şekilde tutuluyor. Bir takım sitelerin savunması amaciyla tek çok değişik yollar izlenir ve bunlardan en ehemmiyetlisi ise çoklukla ağ trafiğini etkileyecek saldırılara karşı oluşturulan güvenlik yöntemleridir.

Cloudflare COO’su, “Siber güvenlik 10 sene içinde su filtreleme sistemi benzeri çalışabilir”

Cloudflare COO‘su Michelle Zatlyn, ” nihayet vakitlerde tatbik edilen siber güvenlik yöntemlerinin geçmişte kalacağını düşünüyorum, 10 sene amaciyla siber güvenlik yolları su filtreleme sistemlerine benzeyen tek noktaya gelecek. İnternete her bağlandığınızda Cloudflare veyahut diğerleri benzeri tek siber güvenlik ağı üzerinden bağlanacaksınız. Her bağlantıda aynı su filtre sisteminden geçer benzeri internete erişebileceksiniz. Bu sayede her şeyin temiz olduğundan emin olacağız.” izahını yaptı.

Siber Güvenlik yapısı

Buradaki amaç saldırganları harekete geçme şansı vermeden engellemeye çalışmak olarak belirtiliyor. Bu değişimin habercisi olarak da haneden çalışma şeklinin olduğu vurgulanıyor. Zira şirketler verileri korumak amaciyla tek bir noktaya odaklanıyor ve çalışanlarının hanelerindeki güvenlik problemlerini atlıyorlar. bu sebeple saldırganlar şirketlerin veri merkezlerine odaklanıp vakit kaybetmektense haneden çalışanlara yönelmeyi seçenek ediyorlar. haneden çalışan insanların bağlandıkları ağların çok emniyetli olmadığı vurgulanıyor, özellikle şirketlerin ağırbaşlı geliştirmeleri evlerden yapılırken. Bu açıklamalara göre tek sonraki 10 sene içinde siber güvenlik yöntemlerinde köklü tek farklık görebiliriz.

cloudflaresiber güvenlikSiber Güvenlik değişimSiber Güvenlik yapısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir