Sonuçlar şaşırtıcı! İşte iPhone 12 bükülme testi

Apple yaptığı lansmanda bu zamana kadar en dayanıklı iPhone modellerini ürettiklerini iddia etmişti. Alüminyum kasası ve seramik kalkana sahip camı ile daha dayanıklı olduğu iddia edilen iPhone 12 modelinin bükülme testi yapıldı.

İşte iPhone 12 bükülme testi

Dayanıklılık iddiası ile gündeme gelen iPhone 12 ailesi geçtiğimiz günlerde bir YouTuber tarafından düşme testi yapıldı. Yapılan test sonucunda iPhone 12 ailesinin önceki nesillere göre daha dayanıklı olduğu görüldü.

iPhone 12 bükülme testi

Şirket, iPhone 12 ailesinde kullanılan camın nano ölçekli seramik sayesinde daha dayanıklı olduğunu belirtiyor. Birçok maddeden daha ser olan seramik araç kaplama sektöründe de sıkça karşımıza çıkıyor.

Unbox Therapy adlı YouTube kanalı tarafından yapılan bükülme testinde karşımıza şaşırtıcı sonuçlar çıktı. iPhone 12 modelinin yaptığı testi başarıyla geçtiğini belirten YouTuber, Apple’ın bu konuda ciddi bir ilerleme katettiğinin altını çizdi.

iPhone 11 ailesi de benzer test sonuçlarıyla birçok kişiyi şaşırtmıştı. Apple’ın geçmişteki tasarımsal hatalarını ve bu hatalardan dolayı bazı modellerin dayanıksız olduğunu düşündüğümüzde şirketin bir hayli yol katettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone 12iPhone 12 bükülmeiPhone 12 bükülme testiiPhone 12 bükme testiiPhone 12 Pro bükülme testi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir