Sony’den çarpıcı özelliklere sahip yeni drone patenti-haberi

Son dönemlerde rakiplerine göre bir hayli suskun olan Japonya merkezli teknoloji devi Sony, sahip olduğu bir teknolojiyi drone’lara getirmek için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

ABD Patent Ofisi’ne yaptığı başvuruda Sony’nin gürültülü bir ortamda sesten büyük oranda arındırılmış bir bölge yaratmak için drone ağı oluşturma çabası içinde olduğu ortaya çıktı.

Sony’de gürültü engelleme özellikli yeni drone patenti

Sony’nin patent başvurusunda ortaya çıkan detaylara göre her drone özel hoparlörlere sahip olacak. Gürültü engelleme özelliğinin etkinleştirileceği bölgeye ulaşan drone’lar doğru pozisyona geçtiklerinde ise sahip oldukları ses yakalama teknolojisi sayesinde alandaki ortam sesini işleyecek.

Drone’lar üzerindeki hoparlörler sayesinde üretilen ses sinyalleri, ortam sesini iptal ederek sanal bir gürültü engelleme alanı oluşturacak.

Patenti inceleyen yetkililer Sony’nin gürültü engelleme teknolojisinden oldukça etkilenirken, bu işlemlerin oluşturacağı yoğun işlem yükünün drone’lar tarafından nasıl yönetileceği şu an bilinmezliğini koruyor. Güç anlamında da nasıl bir tasarrufun sisteme entegre edileceği düşünülse de Sony’nin bu konuda da bir çözüme sahip olduğu düşünülüyor.

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir