Spotify yılın en çok dinlenenlerini açıkladı!

Spotify aktif yüz milyonlarca abonesiyle en popüler eğlence servislerinden birisi. Platformu ücretsiz olarak kullanan insan sayısının da yüksek oranda olduğu biliniyor. İşte bu popüler içerik dinleme platformunun 2020 yılında en popüler şarkıları ve podcastleri yayımlandı. Spotify’da en çok dinlenen sanatçılar ve şarkılar:

2020 yılında Spotify’da en çok dinlenen sanatçılar ve şarkılar

Salgın döneminde insanların daha fazla şarkı ve podcast dinlediği göze alındığında 320 milyon kullanıcısı daha anlaşılır hale geliyor. Şaşırtmayacak bir şekilde Türkiye’de en çok dinlenen sanatçılar arasında Ezhel yerini alıyor. Yine listede sırasıyla; Sezen Aksu, Murda, Sagopa Kajmer, Patron, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Zeynep Bastık, Emir Can İğrek, Gazapizm, Dolu Kadehi Ters Tut, en çok dinlenen sanatçılar arasında yerini alıyor.

en cok dinlenen sanatcilar ve sarkilar

Dünyada en çok dinlenen sanatçılar ise, Bad Bunny, Drake, J Balvin, Juice WRLD, The Weeknd oluyor. Dünya genelinde en çok dinlenen kadın sanatçılar arasında da Billie Eilish ilk sırada yer alıyor onu ise bu yıl ödülden ödüle koşan Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa, Halsey gibi başarılı isimler takip ediyor.

Spotify'da en çok dinlenen sanatçılar ve şarkılar

2020 yılının dünya genelinde en çok dinlenen şarkılar listesi de belli oldu: The Weeknd/ Blinding Lights, Tones and I/ Dance Monkey, Roddy Ricch/ The Box, Imanbek ve SAINt JHN/Roses- Imanbek Remix, Dua Lipa/ Don’t Start Now.

Dünyada en çok dinlenen podcast türleri ise karşımıza; toplum ve kültür, komedi, hayat tarzı ve sağlık, sanat ve eğlence, eğitimsel gibi kategoriler ile çıkıyor.

Dünya çapında en çok dinlenen sanatçılar:

 1. Bad Bunny
 2. Drake
 3. J Balvin
 4. Juice WRLD
 5. The Weeknd

Dünya çapında en çok dinlenen kadın sanatçılar:

 1. Billie Eilish
 2. Taylor Swift
 3. Ariana Grande
 4. Dua Lipa
 5. Halsey

Dünya çapında en popüler albümler:

 1. YHLQMDLG, Bad Bunny
 2. After Hours, The Weeknd
 3. Hollywood’s Bleeding, Post Malone
 4. Fine Line, Harry Styles
 5. Future Nostalgia, Dua Lipa

Dünya çapında en popüler şarkılar:

 1. “Blinding Lights” by The Weeknd
 2. “Dance Monkey” by Tones And I
 3. “The Box” by Roddy Ricch
 4. “Roses – Imanbek Remix” by Imanbek and SAINt JHN
 5. “Don’t Start Now” by Dua Lipa

Dünya çapında en popüler podcastler:

 1. The Joe Rogan Experience
 2. TED Talks Daily
 3. The Daily
 4. The Michelle Obama Podcast
 5. Call Her Daddy

En popüler podcast konuları:

 1. Society & Culture
 2. Comedy
 3. Lifestyle & Health
 4. Arts & Entertainment
 5. Education

Türkiye’de daha çok rap müzik türünün hakimiyeti listelerde yerini alıyorken, dünya için de bu durum pek değişmiyor. Sizin en sevdiğiniz sanatçı ve bu yıl döne döne dinlediğiniz bir şarkı var mı? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

2020 yılının dünya genelinde en çok dinlenen şarkılar listesiAriana Grande –Bad BunnyBillie EilishDünya genelinde en çok dinlenen kadın sanatçılarDünyada en çok dinlenen sanatçılarDolu Kadehi Ters TutDrakedua lipaDua Lipa/ Don’t Start NowEmir Can İğreken çok dinlenen sanatçılar ve şarkılarGazapizmHalseyImanbek ve SAINt JHN/Roses- Imanbek RemixJ BalvinJuice WRLDMurdaPatronRoddy Ricch/ The BoxSagopa KajmerSezen AksuspotifySpotify’da en çok dinlenen sanatçılar ve şarkılartaylor swiftTürkiye’de en çok dinlenen sanatçılarThe WeekndThe Weeknd/ Blinding LightsTones and I/ Dance MonkeyYüzyüzeyken KonuşuruzZeynep Bastık

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir