Steam ve Epic Games fiyat karşılaştırması! Kim uygun?

Steam ve Epic Games ücret karşılaştırması, nihayet vakitlerde oyuncuların merakı olmuş durumda. nihayet haftalarda dünyaca meşhur oyunları fiyatsız olarak kullanıcılara dağıtan Epic Games Store, satış yaptığı oyunlarda indirim yaparak da dikkat çekti. İndirimler sonrası akıllara Steam ve Epic Games karşılaştırması geldi. İşte Steam vs Epic Games yazısı…

Daha evvelce de Epic Games’in parasız vereceği oyunlar da sızdırılmıştı. Oyuncuların beğenisini hedef alan oyun platformu, istikbal parasız oyunlarla da dikkati kendisinin üstüne çekmeyi başaracak. parasız olacak var olan oyunların ücreti da tek hayli yüksek.

Steam ve Epic Games ücret karşılaştırması

Her iki mağaza da oyun dünyasında en çok seçenek edilenler arasına ismini yazdırmayı başardı. Halihazırda en çok seçenek edilen platform var olan Steam, satışa sunduğu oyunlar ve indirimlerle tanınıyordu. Yazın ve kışın hatri sayilir büyüklükte indirimler yapan platforma karşı, GTA V’i dahi fiyatsız dağıtan Epic Games rakip oldu. Bunun derhal peşinden platform Civiliaztion VI’yı da oyunculara fiyatsız verdi.

Durum bunun benzeri iken Bir hayli oyuncu “Steam vs Epic Games” fikrinde, Epic Games’e doğru geçiş yaptı. Zira çok fiyatlı oyunların fiyatsız olması Bir hayli oyuncuyu etkilemiş durumda. ama fiyatsız oyunlarla kendisini destekleyen platformun, satışlarını ne civarindan artırdığı Daha bilinmiyor. Bir hayli oyuncunun satın alma yapmadan, Epic Games kullanımına ayni ritimde devam ettiği söyleniyor.

Steam ise rakibi var olan platformun fiyatsız oyunları karşısında sessizliğini koruyor. Steam aynı dönemde Fallout 76 oyununu tek müddetliğine fiyatsız yapmıştı. Bu da oyuncuların reaksiyonunu çekmişti.

Steam ve Epic Games karşılaştırma

İki oyun platformuna ait nihayet detaylar bu şekildeydi. Şimdi yazımızda, popüler var olan ve en çok satan oyunların ücret karşılaştırmasını yapacağız. Bu karşılaştırmada mağazalarda bulunan indirimsiz ücretleri baz alacağız. ama ova yazıldığı anda yapılan indirimlerden de bahsedeceğiz.

İlk olarak Bir takım oyunların her iki mağazada satışa olmadığını belirtmekte yarar var. bu yüzden bu oyunlar karşılaştırma yazımıza dahil edilmedi.

GTA V

steam vs epic games

2013’te oyuncularla buluşmasına karşın Daha çok oyuncu sayısına sahip var olan oyunun, fiyatsız olarak Epic Games tarafından dağıtıldığı her biri tarafından biliniyor. Her iki mağazayı incelendiğimizde GTA V ücretinin 169 Lira olduğu görülüyor. ama Epic Games’te satışta GTA V Premium Edition bulunuyor. Bu paket Steam’de 210 Lira ücret etiketine sahip. Böylelikle bu oyunda Epic Games Store tarafının üstünlüğü bulunuyor. Ayrı olarak Epic Games, 11 Haziran’a civarindan oyunda yüzde 50 indirim uygulamış durumda. Bu da fiyatın 84,50 TL’ye inmesi demek oluyor.

GTA 5’in Guinness rekoru kırdığı 7 hatri sayilir büyüklükte başarı

GTA 5’in Guinness rekoru kırdığı 7 hatri sayilir büyüklükte muvaffakiyet

GTA 5 Guinness rekoru kırdığı 7 hatri sayilir büyüklükte başarıyla biliniyor. Oyuncuları etkileyecek birbirinden değişik GTA 5 rekorları bulunuyor.

epic gamesepic games vs steamsteamsteam epic gamessteam ve epic games karşılaştırmasıSteam vs Epic Games

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir