Tesla üretimini tekrar durdurmak zorunda!

Amerika hudutları dışında evvel Gigafactory olma özelliğine sahip var olan Şangay’daki tesis, Çin’deki beş hergün tatil sebebinden üretime ara verdi. hükümet bu tatil süresini 9 Mayıs tarihine civarindan uzatınca da imalat o tarihe civarindan durdu. Markanın Amerika’daki Fremont tesisinde ise 23 Mart tarihinden beridir imalat durmuş durumda.

Tesla Model 3

Çin merkezli teknoloji sitesi var olan 36kr ise Çin’deki fabrikada üretimin durmasıyla alakalı resmi tek paylaşımın olmadığını ama bu Vaziyetin sebebinin parça tedariğinden kaynaklı olduğunu belirtti. özellikle Model üç üretiminde yoksun var olan parçalar bu vaziyete kapı araladı deniliyor.

Tesla Model Y

Yılın başlarında Şangay’daki tesiste imalat durmuş ve sonrasında mahalli yetkililerle birlikte atılan adımlar fabrikanın üretime tekrar başlamasını sağlamıştı. Bu açıdan bakıldığında marka amaciyla Şangay Gigafactory’nin ehemmiyeti alana çıkıyır. Bu tesiste marka mahalli sektör amaciyla Model üç üretiyor. Ayrı olarak Tesla’nın tertemiz minik crossover otomobili var olan Model Y’nin de imalatı burada gerçekleşiyor.

Amerika Çin hükümet oto sektör tatil Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir