Türk Telekom CEO’sundan eSIM açıklaması!

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, İş Dünyası Söyleşileri kapsamında koronavirüs sürecinin gidişatı ve bugüne civarindan var olan etkilerinin yanı sıra eSIM ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom CEO’sundan eSIM açıklaması!

Fiziksel SIM karta ihtiyacı kaldıran ve ağırbaşlı avantajlar sunan eSIM teknolojisinin ülkemizde kullanıma sunulması heyecanla bekleniyordu. BTK‘nın geçtiğimiz günlerde yaptığı izahı sizlerle paylaşmış ve yakında ülkemizde kullanıma sunulacağını duyurmuştuk. Bu konudaki evvel girişim hatırlanacağı üzere Vodafone’dan gelmişti.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, AA’nın İş Dünyası Söyleşileri isimli programına konuk oldu ve tertemiz kuşak teknolojiler ile alakalı açıklamalarda bulundu. Önal açıklamasında, eSIM ile alakalı Türk Telekom’un hazır olduğunu ve yakında kullanıma açabileceklerini açıkladı.

türk telekom eSIM

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA platformu ile sağlık Bakanlığı’nın ‘Hayat Haneye Sığar’ benzeri uzaktan eğitim ve sağlık uygulamalarının geliştirme ve altyapı süreçlerine katkıda bulunduk.” şeklinde konuşan Türk Telekom CEO’su, başka teknoloji çözümleri ve eSIM ile alakalı olarak sözlerine şu şekilde ayni ritimde devam etti:

“Bilişim çözümleri sağlayan iştirakimiz İnnova, sağlık Bakanlığı’yla birlikte Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemini (FİTAS) çok kısa tek vakit içinde geliştirerek kullanıma sundu. Eylül ayında, araç içi aciliyetli çağrı sistemi eCALL çözümümüzü devreye aldık, üreticilerle testlerimizi başarıyla gerçekleştirdik. tek sonraki aşama olan eSIM amaciyla de hazır durumdayız. Yüklenici müessesenin tespit edecek düzenlemeleri tamamlamasını bekliyoruz. Çok yakında eSIM’i de türk mali teknolojiyle dijitalleştireceğimiz tertemiz kuşak araçlarda deney etmeye başlayacağız.”

btkesimeSIM teknolojisiturk telekom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir